×
Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.
PPL Parcelshop

Kategórie

Kiwi

Actinidia, po slovensky kiwi, je popínavá rastlina pochádzajúca z Číny. Svoj názov dostala po nelietavom vtákovi Kiwi, národnom symbole Nového Zélandu. Práve na Novom Zélande sa totiž pestovanie kiwi po prvýkrát vo veľkom rozšírilo a až dodnes je táto krajina jedným z najvýznamnejších producentov kiwi na svete. 

V našej ponuke nájdete tradičnú odrodu kiwi Actinidia chinensis alebo vyšľachtenú odrodu Actinidia arguta, známu ako minikiwi. V klimatických podmienkach Slovenska sa dajú pestovať obe odrody, ale v prípade, že chcete kiwi pestovať celoročne vonku, je vhodnejšia druhá menovaná.

Plodom kiwi je dobre známe ovocie s vysokým obsahom vitamínu C. Kiwi dozrieva počas jesene a podobne ako vínnej réve mu nevadia nočné mrazy – dokonca sa kvôli koncentrácii jednoduchých cukrov a vitamínov zlepšuje jeho chuť. 

S vínnou révou má kiwi ešte niečo spoločné, je vhodné ho pestovať tak, aby bolo rozložené na stene alebo na konštrukcii. Plody by ste ideálne mali konzumovať ihneď po zbere, v prípade bohatej úrody ho však samozrejme môžete zavárať, prípadne sušiť.

Čítaj viacShow less
2,29 € s DPH
Kiwi čínske je trváca popínavá rastlina, ktorá dosahuje výšku 2–4 m.  Aktinidia pochádza pôvodom z juhovýchodnej Ázie.  Názov Kiwi je odvodený od vtáka Kiwi, ktorý je národným symbolom Nového Zélandu. Kvitne v máji...

Menu

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa