Naše produkty

Related articles

Ačokča - Cyclanthera pedata - semená ačokči - semiačka - 6 ks

1002313

Nový produkt

Ačokča - Papriková uhorka - Paprikouhorka - Cyclanthera pedata - predaj semien ačokči

Ačokča je tekvicovitá popínavá zelenina, ktorá je veľmi rozšírená hlavne v Južnej a Strednej Amerike. Má veľmi blízko k uhorkám, ale narozdiel od nich sa pestuje jednoduchšie. Preferuje vlhkú a hlavne teplú klímu, u nás sa dá však tiež vypestovať, predpestovanie je možné vo fóliovníku či na okennom parapete.

Viac detailov

2,02 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Sadeničky presadíme von, až po posledných mrazoch, tzn. po 15.5. Neskôr sa dá vysievať aj priamo na vonkajšie stanovište, ale tiež až po 15.5. Rastlina potrebuje na svoj rast oporu z južnej slnečnej strany. Ak si semienka zasadíme na jar, na plody sa môžeme tešiť v auguste či v septembri.

Pozor - rastlina veľmi chutí slimákom, je potrebné sa na to pripraviť. Plody majú chuť uhoriek a dosahujú dĺžku okolo 5 cm. Dajú sa konzumovať buď priamo alebo sa dávajú do zálievok, varia či pečú. Rastlina je relatívne odolná voči mrazu, dá sa pestovať aj vo vyšších polohách. Listy sa dajú tiež konzumovať, obdobne ako špenát. Na čo sa Ačokča používa? Mladé plody ačokči sa dávajú do sladkokyslých nálevov, rovnako ako uhorky. Ačokča mala svoje využitie aj v dávnej histórii, napríklad korene rastliny používali starí domorodci v Peru na čistenie zubov.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

1 ďalšie produkt v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu