Naše produkty

Agáve - Agave marmorata - semená agáve - 10 ks

1003038

Nový produkt

Agáva Marmorata - neobvyklá odroda agáve, strednej veľkosti pochádzajúce z Oaxacy či z Mexika. Listy sú hrubšie ako zvyčajne a pruhované modro - zelené.

Viac detailov

1,33 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Agáve je monumentálna rastlina, má šedomodré listy, ktoré sú po stranách lemované ostrými tŕňmi čiernej farby. Agáve má krátky široký kmeň, vyzerá to, akoby listy vyrastali priamo zo zeme. Agáve dorastá do výšky cca. 1 metra, má niekoľko metrov rozvetvené vysoké kvetenstvo, ktoré vyrastá až po mnohých rokoch, väčšinou medzi 10 až 60 rokmi z ružice hrubých dužinatých listov. Po odkvitnutí rastlina odumiera, ale najskôr vytvorí odnože.

Cez leto je vhodné agáve umiestniť na slnečné miesto do záhrady alebo na balkón, prezimovať agáve nie je zložité, stačí umiestniť ho do chladnej miestnosti a znížiť zálievku. Každoročne okolo agáve vyrastie až niekoľko desiatok nových rastliniek, ktoré môžeme opatrne vybrať z hliny a znovu zasadiť.

Semienka Agáve zasejeme do zmesi rašeliny a piesku. Semienka sa skôr vysievajú len na povrch substrátu, alebo sa jemne zatlačia, aby neodletovali. Aby sme docielili rýchlejšie klíčenie semienok a zaistili vyššiu vlhkosť vzduchu, umiestnime kvetináčik so semienkami buď do izbového skleníka, pod zavárací pohár alebo prikryjeme igelitovým vreckom. Musíme však zabezpečiť prívod vzduchu, takže je nutné vyvetrať rastlinke zakryté nepriedušným krytom.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

8 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu