Naše produkty

Aloe castanea - predaj semien aloe - semená - 6 ks

1003448

Nový produkt

Aloe castanea - Aloe mačací chvost

Aloe castanea alebo Aloe mačací chvost je exotická rastlina dorastajúca do výšky až 4 metrov, vytvára krík či menší strom. Kvety pripomínajú chvosty mačky. Ide o rastlinu nenáročnú na pestovanie zo semienok. Pochádza z trópov.

Viac detailov

1,48 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Návod na pestovanie:

Aloe castanea sa pestuje ako izbová rastlina. Semienka aloe vera vysievame na záver jari, keď teploty dosahujú okolo 21 °C. Klíčenie trvá 4 - 8 týždňov.

Stanovisko by malo byť slnečné s ľahkou priepustnou zeminou, s prímesou piesku. Do substrátu môžete pridať i uležaný kompost. V lete je možné rastlinu prihnojovať 1x za 3 týždne minerálnym hnojivom s vyšším obsahom draslíka. V zime hnojenie vynechajte.

Zálievka by mala byť pravidelná, ale nie príliš výdatná, aby rastlina nebola preliata. Jedná sa o sukulentnú rastlinu z púštnych oblastí. Vyhovuje jej teda hlavne priepustný a suchý substrát. Nemá rada vzdušnú vlhkosť, prievan a málo svetla. V ostatných parametroch je to veľmi nenáročná rastlina, ktorá Vám dobre porastie aj pri minimálnej starostlivosti.

Dospelé rastliny môžeme jednoducho množiť odrezkami tak, že odrezky necháme dva dni zvädnúť, a potom ich zasadíme do dobre prehnojenej zeminy.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm
Farba kvetuOranžová
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaMáj
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

3 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu