Naše produkty

Aloe barbadensis - predaj semien aloe - semená - 6 ks - predaj semien

1003003

Nový produkt

Aloe barbadensis - predaj semien aloe vera

Ide o menší druh aloe rastúci v oblasti Južnej Afriky v nadmorskej výške okolo 1000 m. Listy sú krátke a šedé. Rastline sa u nás dobre darí v interiéri. 

Aloe vytvára ružice cca 30 cm dlhých listov, ktoré majú na svojom povrchu biele pruhy alebo škvrny. Pri silnom slnečnom svetle sa listy zafarbujú do svetlo červenej farby. Okraje listov sú zubaté a ostré.

Viac detailov

1,59 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Návod na pestovanie:

Aloe sa pestuje ako izbová rastlina. Semienka aloe vysievame na záver jari, keď teploty dosahujú okolo 21 °C. Klíčenie trvá 4 - 8 týždňov.

Nie je potrebná žiadna predpríprava semien. Semená vysievame na substrát a zatlačíme iba veľmi jemne. Môžeme zvoliť špeciálny substrát pre výsev semien alebo jiffy tablety. Je potrebné dbať na dobrú drenáž, napr. použiť perlit. 

Stanovisko by malo byť slnečné s ľahkou priepustnou zeminou, s prímesou piesku. Do substrátu môžete pridať i uležaný kompost. V lete je možné rastlinu prihnojovať 1x za 3 týždne minerálnym hnojivom s vyšším obsahom draslíka. V zime hnojenie vynechajte.

Zálievka by mala byť pravidelná, ale nie príliš výdatná, aby rastlina nebola preliata. Jedná sa o sukulentnú rastlinu z púštnych oblastí. Vyhovuje jej teda hlavne priepustný a suchý substrát. Nemá rada vysokú vlhkosť vzduchu, prievan a málo svetla. V ostatných parametroch je to veľmi nenáročná rastlina, ktorá Vám dobre porastie aj pri minimálnej starostlivosti.

 

 
Dátový hárok
Výška20 - 40 cm
StanoviskoSlnečné
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

3 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu