Naše produkty

Anona glabra - Fľaškovník - semení fľaškovníka - semiačka - 5 ks

1002331

Nový produkt

Annona glabra je tropické ovocie stromu z rodu Annonaceae  pôvodom zo Strednej a Južnej Ameriky a západnej Afriky. Rastie na okraji močiarov a preto neznáša príliš suché pôdy. Stromy tohto druhu Annony rastú do výšky okolo 10 až 12 metrov. 

Viac detailov

1,98 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Plody sú podlhovasté až guľaté, tvarom podobné jablku, 7-15cm dlhé a majú až 9 cm v priemere. Po dozretí zo stromu opadávajú. V tom čase ich dužina mení farbu z bielej na žltú až oranžovú a chuťou pripomína chuť nášho cukrového melónu. Z plodov sa môžu pripravovať vynikajúce džemy alebo sa dajú použiť na prípravu čerstvých ovocných nápojov ako na Maledivach.  Pri pestovaní v nádobách sa jej výška udržuje rezom do 2m. Keďže ide o tropickú rastlinu je potrebne ju umiestniť na svetlé a teple miesto s teplotou nad 20°C. V letných mesiacoch je možne rastlinu vyniesť na terasu alebo do záhrady. Pre jednoduchosť pestovania je táto rastlina vhodná aj pre začínajúcich pestovateľov.

Návod na pestovanie Annony:

Semena Annony vysievame do pestovateľského substrátu alebo do tzv. sadbovacích tabliet , pričom ich jemne zatlačíme pod povrch substrátu, ktorý udržiavame neustále vlhký. Klíčenie semien trvá v závislosti od teploty 2 až 6 týždňov a pre zvýšenie klíčivosti je vhodné pred výsevom semena namočiť na 48 hodín do teplej vody.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

5 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu