Naše produkty

Anona šupinatá - Fľaškovník - Annona sqaumosa- semená Annony - 5 ks

1002749

Nový produkt

Tento druh Annony má pôvod v Amerike. Anona šupinatá je nízky, široko rozkonárený strom, prípadne ker dorastajúci do výšky 3-6m v období sucha a pri nižších teplotách opadavý. Plod tvorí guľaté zelené až žltozelené súplodie s priemerom 5 - 10 cm. Drieň je krémova, v čase zrelosti veľmi mäkka, šťavnatá a má lahodnú chuť.

Viac detailov

1,98 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Pre pestovanie vyžaduje teplé prostredie s teplotami v zime neklesajúcimi pod 15°C. Pri teplote pod 10°C opadávajú listy a teplota tesne pod 0°C rastlinu zničí.

Pre získanie plodov v našich podmienkach je nutné umelé opeľovanie, napríklad štetcom. Jedná sa o najrozšírenejšiu anonu v tropickej oblasti ktorá poskytuje jedny z najchutnejších plodov tropického pásma. Obklady z listov sa využívajú pri liečbe epilepsie, vredov a rán. Odvar z listov slúži ako prísada do kúpeľa proti reumatickým ochoreniam. Okrem toho rovnako ako aj iné annony obsahujú semená jedovaté alkaloidy a napr. olej lisovaný zo semien sa používa ako insekticíd.

Ako pestovať Anonu šupinatú zo semien?

Semená namočíme na 48 hodín do teplej vody a vysievame do pestovateľského substrátu alebo do tzv. sadbovacích tabliet. Zatlačíme ich jemne pod povrch ktorý udržujeme neustále vlhký. Rastlina je jednoduchá na pestovanie a hodí sa aj pre začiatočníkov.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

5 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu