Naše produkty

Anona šupinatá - Fľaškovník - Annona sqaumosa - semená anony - 5 ks

1002749

Nový produkt

Anona šupinatá je nízky tropický, široko rozkonárený strom, ktorý má pôvod v Amerike. Dorastá do výšky 3 - 6 m a pri nižších teplotách je opadavý. 

Vyskytuje sa v nižších nadmorských výškach s vysokou vlhkosťou vzduchu. Darí sa mu v oblastiach s vysokou teplotou, až 40 °C.

Výhodou tejto odrody je rýchly nástup rastu plodov, už po troch rokoch pestovania.

Ovocie (guľaté zelené až žltozelené plody s priemerom 5 - 10 cm) sa považuje za veľmi chutné. Dužina je biela, šťavnatá a má lahodnú chuť, ktorá sa prirovnáva k jahodám. Obsahuje cukry, vlákninu a aj množstvo vitamínov.

Listy tohoto stromu sa využívajú v ľudovom liečiteľstve na zníženie horúčky.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Viac detailov

2,08 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Pestovanie anony je vhodné skôr pre skúsených záhradkárov, ale pokiaľ rastline zaistíte podmienky, podobné jej domácemu prostrediu, tak vás odmení mnohými sladkými plodmi. Všeobecne rastlinka vyžaduje vysoké teploty v lete, mierne teploty v zime a dostatočnú zálievku. Vždy tiež pestujte dve rastlinky zároveň, aby sa medzi sebou mohli vzájomne opeľovať.

Semienka najskôr stratifikujte. Dajte ich do plastového vrecka naplneného vlhkou rašelinou a uložte na 2 – 3 mesiace do chladničky. Potom ich môžete nechať ešte 24 hodín máčať vo vlažnej vode. Semená majú pomerne vysokú klíčivosť, ale doba klíčenia je pomalšia, takže je nutné byť trpezlivý.

Semienka vysievajte pod nižšiu vrstvu rašeliny do veľkého kvetináča. Nádobu umiestnite na teplé, slnečné miesto s okolitou teplotou okolo 27 °C. Doba klíčenia je 2 – 8 týždňov. Po vyklíčení dochádza k opadaniu klíčnych lístkov, kedy zostáva len holý pahýľ rastliny. Ten však rýchlo obrastie novými listami, takže nie je treba sa báť, že sa rastlinke nedarí. 

Vzhľadom k tomu, že vyžaduje konštantne vyššiu teplotu, je vhodné ju pestovať vo vykurovanom skleníku alebo celoročne ako izbovú rastlinu. Von ju môžete premiestniť iba v čase, keď sú vonkajšie teploty naozaj vysoké.

Rastline doprajte pravidelnú zálievku, aby rašelinový substrát nebol nikdy vyschnutý. Môžete ju občas aj rosiť a prihnojovať kombinovaným hnojivom.

Už počas prvého roka dosahuje rastlina výšku približne 1 m, v ďalších rokoch môže narásť až do výšky 5 m. Plody sa začnú objavovať po 5 rokoch pestovania. Zbierajú sa začiatkom októbra v čase, kedy sú ešte zelené a nechávajú sa dozrieť na teplom mieste.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm, viac ako 200 cm
Farba ploduZelená, Žltá
PestovanieV exteriéri - vonku, V interiéri - dnu
StanoviskoSlnečné, Polotienisté
Výsev/výsadbaCeloročne
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

4 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu