Naše produkty

Baklažán Casper - Solanum melongena - semená - 7 ks

1003626

Nový produkt

Baklažán Casper má snehovo biele podlhovasté plody, ktoré pôsobia veľmi zaujímavo ako na samotnej rastline, tak aj na tanieri. 

Chuťovo sú plody jemné a chutné a môžu dorastať do dĺžky až okolo 20 cm. 

Túto odrodu môžete pestovať v kvetináči na balkóne či terase, ale aj priamo na záhone. Dôležité je zabezpečiť rastline dostatočné slnko a chránené miesto pred vetrom. 

Baklažán je veľmi bohatý na minerály, má antibiotické účinky, znižuje obsah cholesterolu v krvi a priaznivo pôsobí na činnosť pečene.

Doba zrenia je približne 70 – 85 dní.

Balenie obsahuje 7 ks semien.

Viac detailov

1,38 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Baklažán je teplomilná rastlina, ktorá okrem vyššej teploty potrebuje pre svoj rast tiež dostatok vlahy a občasné prihnojovanie.

predpestovaním semien je možné začať od konca februára, približne do apríla. Sadíme ich do hĺbky 0,5 - 1 cm. V tomto čase by teplota nemala klesať pod 20 °C. Ideálna teplota na klíčenie je 20 – 25°C. Klíčenie trvá obvykle 2 - 3 týždne. Ideálny spon je 60 x 40 cm.

K presadeniu rastliny dochádza v máji alebo v júni, po vytvorení prvých pravých listov. Dôležité je, aby vonkajšia teplota už bola dostatočne vysoká.

Baklažán je pomerne náročný na stanovisko. Rastliny možno pestovať v skleníkoch či veľkých kvetináčoch. Pokiaľ ho presádzame na vonkajší záhon, je nutné, aby stanovisko bolo dostatočne slnečné, dobre chránené pred vetrom a malo ľahšiu, humóznu a hlinito-piesočnú pôdu. V menej vhodných podmienkach možno baklažán na záhonoch prekryť čiernou netkanou textíliou, ktorá dopraje rastlinám dostatočné teplo.

Odporúča sa rastlinu dostatočne a pravidelne zalievať a prihnojovať.

 
Dátový hárok
Farba ploduBiela
OdrodaNehybridná
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaMarec, Apríl, Máj, Jún
MrazuvzdornosťNie
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

4 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu