Naše produkty

Baklažán vajcoplodý Black Beauty - Solanum melongena - semená - 60 ks

1001320

Nový produkt

Jedná sa o ranú odrodu prispôsobenú európskym klimatickým podmienkam. I napriek tomu sa bude baklažánu najviac dariť v skleníku či na teplom slnečnom stanovisku.

Má vajcovité podlhovasté plody, ktoré dozrievajú do tmavo fialovej až čiernej farby. Dužina zostáva krémovo biela alebo jemne zelenkastá.

Plody sa zberajú ešte v dobe, keď nie sú úplne dozreté a sú skôr tuhé. Takéto plody sú výborné na tepelné spracovanie (grilovanie, dusenie atď.). Odroda má veľmi jemnú chuť.

Rastlina dokáže urodiť 4 - 10 kg plodov za jeden rok.

Balenie obsahuje približne 60 semien.

Viac detailov

0,79 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Baklažán je teplomilná rastlina, ktorá okrem vyššej teploty potrebuje pre svoj rast tiež dostatok vlahy a občasné prihnojovanie.

predpestovaním semien je možné začať od konca februára, približne do apríla. Sadíme ich do hĺbky 0,5 - 1 cm. V tomto čase by teplota nemala klesať pod 20 °C. Ideálna teplota na klíčenie je 20 – 25°C. Klíčenie trvá obvykle 2 - 3 týždne. Ideálny spon je 60 x 40 cm.

K presadeniu rastliny dochádza v máji alebo v júni, po vytvorení prvých pravých listov. Dôležité je, aby vonkajšia teplota už bola dostatočne vysoká.

Baklažán je pomerne náročný na stanovisko. Rastliny možno pestovať v skleníkoch či veľkých kvetináčoch. Pokiaľ ho presádzame na vonkajší záhon, je nutné, aby stanovisko bolo dostatočne slnečné, dobre chránené pred vetrom a malo ľahšiu, humóznu a hlinito-piesočnú pôdu. V menej vhodných podmienkach možno baklažán na záhonoch prekryť čiernou netkanou textíliou, ktorá dopraje rastlinám dostatočné teplo.

Odporúča sa rastlinu dostatočne a pravidelne zalievať a prihnojovať.

 
Dátový hárok
Farba ploduČierna, Fialová
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaMarec, Apríl, Máj, Jún
MrazuvzdornosťNie
OdrodaNehybridná
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

4 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu