Naše produkty

Banánovník Velutina - Musa Velutina Pink Banana - semená - 3 ks

1002746

Nový produkt

Bananovník Velutina patri do bohatej skupiny Musaceae kde nájdeme aj kultivary Cavendish s ktorého plodmi sa stretávame v našich obchodoch. Cavendish však na rozdiel od Velutiny netvorí semená, je citlivejší na chlad a potrebuje väčší priestor. Domovom Velutiny je juhovýchodná časť Ázie.

Viac detailov

2,67 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

Štítky: Banánovníky

 
Viac informácií

Táto zaujímavá a dekoratívna odroda dorastá do výšky 1,2 až 2 metre a má veľké zelené listy na dlhých hrubých stopkách. Má ružové kvety a malé dekoratívne plody, ktoré tiež majú ružovkastú farbu.

Plody sa po dozretí samé otvárajú a dajú sa konzumovať aj keď chutia mierne kyslo, ich dužina je múčnej textúry a obsahuje veľké semena.

Dobre znáša mráz a prežije miernu zimu aj vonku, ak má mulčovaciu nástielku a dostatočne zabalený nepravý kmeň. Inak k rýchlemu rastu potrebuje teplo a svetlo. Môže sa pestovať aj celoročne ako izbová rastlina a je to jeden z mála druhov banánovníka, ktorý aj v izbe môže mať kvety a plody. Je nenáročný na starostlivosť a rýchlo rastie. Bananovníky vo všeobecnosti vo vhodných podmienkach rýchlo rastú a preto sa im niekedy hovorí - Fontána zelených listov- v lete narastie jeden veľký list týždenne. Pred výsevom je potrebné semená namočiť na 24 až 48 hodín do teplej vody a potom ich zasadiť do kvalitného substrátu. Výsev je potrebné umiestniť na teple miesto s teplotou okolo 25°C a pred vysušením ho chrániť fóliou alebo sklom.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

5 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu