×

Kategórie

Mexická bavlna - Gossypium hirsutum - semená bavlny - 5ks

×

Mexická bavlna je veľmi jednoduchá na pestovanie. Tento malý strom sa vyznačuje veľmi rýchlym rastom, a tak nie je problém vypestovať ho aj v našich zemepisných šírkach, kde dorastá okolo 60 cm. Pestuje sa tu najčastejšie ako letnička.

Gossypium hirsutum sa dnes hojne využíva v komerčnej výrobe. Záhradníci si ho však pestujú na okrasu, možno ho krásne aranžovať.

Vyniká nádhernými žltkastými kvetmi, ktoré v kombinácii s exotickými trojlaločnými listami vytvoria na záhrade krásny zážitok.

Zo semien bavlníka sa nezískavajú iba vlákna, ale aj bavlníkový olej, ktorý býva priemyselne využívaný na mazanie strojov a svoje miesto má aj vo farmácii.

Čítaj viacShow less
1,67 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1001104
Obľúbené
Popis

Semená bavlníka je možné vysievať celoročne. Pred výsevom sa semená máčajú 48 hodín v teplej vode a potom sa vysievajú do hĺbky 0,5–1 cm. Doba klíčenia je spravidla 2–6 týždňov pri stálej izbovej teplote a dostatočnej vlhkosti.

Vyrastené rastlinky umiestnite na slnečné stanovište. Cez leto ich môžete umiestniť von. Inak sa odporúča bavlník pestovať ako izbovú rastlinu.

Pôda by mala byť piesočnatá a priepustná. Rastlina vyžaduje pravidelnú zálievku a hnojenie.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001104

Parametre

Výška
40 - 60 cm
Farba kvetu
Biela
Žltá
Doba kvitnutia
August
Júl
Jún
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Vegetačné obdobie
Letničky
Čo ešte môžete potrebovať?
5,81 € (s DPH)
Kultivátor od značky Fiskars je veľmi ľahký a odolný nástroj, ktorý sa neohne. Obsahuje pevný polyamid vystužený sklenými vláknami. Odoláva aj teplotám v rozmedzí -40°C až +150°C a je 100% recyklovateľný. Môže sa...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa