Naše produkty

Nové

Tekvica Pink Jumbo Banana - Cucurbita maxima - bio semená - 5 ks

1003753

Nový produkt

Tekvica Pink Jumbo Banana je pôvodom z USA a dostala svoje meno vďaka svojmu pretiahnutému tvaru plodov. Tekvice dorastajú do váhy 5 – 20 kg a majú ružovkastú farbu.

Výhodou tejto rastliny je dobrá skladovateľnosť plodov. Tekvice majú chutnú dužinu, hodí sa na pyré, na zaváranie, do koláčov a pod.

Doba zrenia je približne 100 dní.

Semená sú v bio kvalite.

Viac detailov

2,92 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Jedná sa o pomerne odolné rastliny,  takže je možné buď semená predpestovať alebo ich vysadiť približne v polovici mája priamo na vonkajší záhon. Všeobecne sa u týchto plazivých foriem viac odporúča priamy výsev.

predpestovaním semien môžete začať už v marci či apríliDoba klíčenia je 1 - 2 týždne. Rastliny presádzame na slnečné stanovisko až v druhej polovici mája, resp. v období, keď už nehrozia ranné mrazy, pretože tekvice zle znášajú mrazy. Rastliny sadíme do sponu 200 x 100 cm (alebo viac). 

Tekvice majú rady hlinitú pôdu, ktorá je bohatá na živiny. Je možné do pôdy už na jeseň zapraviť kompost alebo hnoj. Pre rast je zásadný dostatok svetla, tepla a vlahy. Stanovisko musí byť vždy slnečné a pôda vlhšia. Je potrebné rastliny dostatočne zalievať – menej a častejšie. Rastliny v priebehu rastu môžete prihnojovať hnojivami či kompostom.

Tekvice je možné skladovať na chladnom mieste pomerne dlhú dobu.

 
Dátový hárok
Farba ploduOranžová
KvalitaBIO kvalita
StanovišteSlnečné
Výsev/výsadbaApríl, Marec, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

2 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu