Naše produkty

Nové

Bio paradajka Indigo Blue Berries - Lycopersicon lycopersicum L. - rajčiak - semená - 7 ks

1003923

Nový produkt

Bio paradajka Indigo Blue Berries je veľmi skorá kolíková odroda, ktorá plodí menšie guľaté plody hnedo-červenej až fialovej farby s váhou 10 - 15 g.

Plody sa na slnečnej strane menia na modrofialové. Zatienené strany plodu sú zelené a v dobe zrelosti prechádzajú do červenej farby. Je nutné nechať plody dostatočne vyzrieť, aby boli naozaj chutné. Plody Blue Berries sú zrelé na zber, až keď plody sčervenajú.

Blue Berries možno pestovať okrem vonkajších záhonov aj vo väčších kvetináčoch na balkóne. Jedná sa o vitálnejšiu a odolnejšiu odrodu zo skupiny Indigo.

Výborne sa hodia na priamu konzumáciu či do šalátov.

Doba zrenia je približne 75 dní.

Jedná sa o semená v bio kvalite. Balenie obsahuje 7 ks semien.

Viac detailov

2,84 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. 

 
Dátový hárok
Farba ploduČervená, Fialová, Hnedá
OdrodaKolíková
KvalitaBIO kvalita
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaFebruár, Marec, Apríl, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

8 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Menu