Pripravte si domáce tekuté hnojivo z bylín, úroda bude bohatá, kvas alebo výluh navyše odpudia i škodcov

Pripravte si domáce tekuté hnojivo z bylín, úroda bude bohatá, kvas alebo výluh navyše odpudia i škodcov

Kvas (po česky „jícha“) je najčastejšie využívaný v prírodných záhradách ako prírodné tekuté hnojivo, ale pôsobí i proti niektorým škodcom.

Ako na prípravu? Bylinky nakrájame na drobné kúsky (1 kg čerstvých či 200 g sušených), dáme do nekovovej nádoby a zalejeme 10 l dažďovej vody. Necháme niekoľko dní odstáť (odporúčané sú až 3 týždne) – kvasenie spoznáme podľa uvoľňujúcich sa bubliniek a nie práve príjemného zápachu, nádobu ponecháme teda niekde v odloženom kúte záhrady. Proces urýchlime premiešavaním. Kvas je hotový, keď sa bublinky prestanú uvoľňovať, tekutina je tmavá a zapácha. V teple kvasí rýchlejšie, v chladných dňoch asi mesiac. Bylinky potom môžeme skompostovať.

Kvas je veľmi koncentrovaný, preto sa musí pred použitím zriediť, aby rastliny nespálil. Ideálny pomer pre hnojenie je 1 diel kvasu a 10 dielov vody. Hnojenie kvasom sa však neodporúča počas teplého slnečného dňa a tesne pred dažďom (hnojivom zalievame skoro ráno alebo pred zotmením a vždy dôkladne zalejeme odstátou vodou), ale keď prší alebo je po daždi - vtedy je ten správny čas. Na ochranu rastlín si môžeme pripraviť i výluh či macerát, sú na prípravu rýchlejšie a nezapáchajú, pretože sa na rozdiel od kvasu nenechávajú kvasiť.

Ako na to? Vriacou vodou (asi 1 l) zalejeme bylinky (cca 250 g) a zakryjeme pokrievkou, necháme 30 až 90 minút lúhovať, potom scedíme. Výluh sa používa zriedený, zväčša v pomere 1 : 5. Bylinky na macerát zalejeme studenou pramenitou alebo dažďovou vodou, zakryjeme a necháme stáť 12 až 24 hodín. Dávame pozor, aby macerát nezačal kvasiť, to by sme už robili kvas, potom scedíme.

Harmanček (Matricaria chamomilla) chráni pestované rastliny pred hubovými chorobami a plesňami a podporuje ich zdravý rast. Macerát z kvetov harmančeka pravého aplikovaný ku koreňom v pomere 1 : 5 má výborné protizápalové a antibakteriálne účinky.

Pŕhľava dvojdomá (Urtica dioica) posilňuje zeleninu, ovocie i kvety. Kvas zo žihľavy je prírodné hnojivo bohaté na dusík, železo, vápnik a kremík, preto je využívaný hlavne v období intenzívneho rastu zeleniny, ktorú chráni pred chorobami a posilňuje. Kvasom riedeným v pomere 1 : 10 zalievame vždy priamo ku koreňom. Neriedený macerát slúži ako postrek proti voškám.

Okrem dusíka obsahujú listy a kvety kostihoja lekárskeho (Symphytum officinalis) tiež aj draslík, preto je kvas vynikajúcim tekutým hnojivom hlavne pre paradajkyhlúbovúkoreňovú zeleninu, ale môžeme ho použiť na všetku pestovanú zeleninu (kostihojový kvas v pomere 1 : 25 môžeme používať i na listy).

Rast zeleniny stimuluje kvas z listov i kvetov púpavy lekárskej (Taraxacum officinale), prospieva ovociu a plodovej zelenine. Nezriedeným kvasom z tejto rastlinky zalievame ovocné stromy a kry ku koreňom, aby sme podporili kvalitu plodov, riedený v pomere 1 : 15 zlepšuje kvalitu zeleniny. Výluh z púpavy je optimálny ako hnojivo na plodovú zeleninu, môžeme ho zmiešať so žihľavovým v pomere 1 : 1.

Vďaka vysokému obsahu kremíka sa praslička roľná (Equisetum arvense) používa hlavne ako postrek, ktorý posilňuje rast nadzemných častí rastlín, hlavne listov. Na ochranu rastlín pred múčnatkou, hrdzou a chrastavitosťou aplikujeme výluh riedený vodou v pomere 1 : 5;  pri akútnom ohrození tri dni po sebe, inak raz za týždeň.

Pyrethrum, látku, ktorá sa využíva ako účinný odpudzovač hmyzu, obsahuje vratič obyčajný (Tanacetum vulgare). Výluh alebo macerát z tejto rastliny zriedený vodou v pomere 1 : 3 pôsobí proti roztočcom, moliciam, voškám, pásavke zemiakovej i múčnatke a hrdziam. Na pravé plesne na okrasných rastlinách a zelenine (rajčiaky, papriky, uhorky, zemiaky, cibuľa a i.) môžeme použiť výluh zo zmesi mletej škorice a klinčeka. Postrek výluhom zvyšuje aj výnosy plodovej zeleniny.

Publikované dňa 2020-08-10

Menu