Kustovnica čínska pôsobí proti starnutiu a depresiám

Kustovnica čínska pôsobí proti starnutiu a depresiám

Lycium chinense, alebo kustovnica čínska je ker pochádzajúci z juhovýchodnej Ázie. Rastlinu zaraďujeme do čeľade ľuľkovité. I v našich podmienkach môže ker dorásť až do výšky dvoch metrov, je opadavý a vetvy sú prevísajúce. Ker je plne mrazuvzdorný a je možné ho pestovať takmer všade. Kustovnici neprekáža znečistené ovzdušie, nie je náchylná ani na škodcov, ani netrpí chorobami. Po stáročia sa používa v celej Číne ako omladzujúce ovocie. Na pestovanie je to rastlina nenáročná, napriek tomu jej vyhovuje teplejšia, slnečná poloha a kvalitná, humózna pôda s dostatkom vlahy. V pôde by mal byť dostatok vápnika.

Rastliny vysádzame na jar, v marci až apríli, na vzdialenosť 2 až 2,5 m. Do výsadbovej jamky sa oplatí dať vyzretý hnoj alebo ešte lepšie vyzretý kompost. Pôdu okolo rastlín kypríme, udržujeme ju bez buriny, prácu nám uľahčí pomulčovanie kôrou. Kvety sa objavujú od júna do októbra, sú drobné, sfarbené do fialova. Plodmi kustovnice sú 1 až 2 cm dlhé, jasno oranžovočervené bobule na dlhých stopkách, ktoré sa objavujú druhý až tretí rok po výsadbe. Rastlinám prospieva výchovný rez, ktorého cieľom je zabezpečiť skorý výskyt plodov.

V prvom roku hlavný kmeň pestujeme do výšky 50 až 60 cm. Okolo neho si vyberte tri až päť postranných vetiev rovnomerne rozmiestnených, ktoré budú slúžiť ako základ koruny. Tieto zrežte na 10 až 20 cm, aby sa podporilo druhotné vetvenie. Medzitým ponecháte 3 až 4 vetvy z hlavného kmeňa bez zaštipovania, tie budú slúžiť ako dočasná plocha pre skoré nasadenie plodov. Novo vyrastené vyššie položené vetvy skráťte, aby sa posilnili nižšie položené výhonky. Na jar rastliny prerezávame od polovice do konca apríla. Na rastline odstránime suché vetvy. Pri letnom prerezávaní odstránime posilňujúce výhonky z hlavného kmeňa a hlavných vetiev. Ale ak je v korune medzera alebo predĺženie kmienka odumiera, udržujte ho a skracujte pre druhotné rozvetvenie.

Zimný rez robíme po zbere alebo vo februári a v marci budúceho roka. Odstránime silné výhonky zo spodku a vrchu kmeňa, aby sa udržala výška rastliny, a potom tiež staré, slabé, vzpriamené, prekrížené, choré alebo tŕnité vetvy vo vnútri koruny. Podľa možnosti rastliny na jeseň hnojíme pazderím. Od konca mája a po celé obdobie kvitnutia a nasadzovania plodov každé dva týždne rastliny striekame hnojivom na listy.

Plody kustovnice obsahujú množstvo vitamínov (napr. C, B1 a B2), minerálnych látok, polysacharidov, aminokyselín, stopových prvkov (napr. zinok, selén, železo, vápnik atď.) a množstvo karotenoidov – najviac zo všetkého ovocia. Priaznivo pôsobia na celý ľudský organizmus – harmonizujú činnosť pečene a obličiek, posilňujú obranyschopnosť a imunitu, zlepšujú krvotvorbu, znižujú krvný tlak a cholesterol, bojujú proti alergiám a astme, posilňujú zrak a pokožku, pôsobia proti depresiám, sú vhodné pri nadmernom užívaní alkoholu a pri detoxikácii organizmu. Plody zberáme, keď je ovocie zrelé na 80–90 %. Nezberajte ich však po daždi. S bobuľami zaobchádzajte šetrne, aby nedošlo k stlačeniu a poškodeniu. Plody sušíme buď prirodzene vzduchom, alebo mechanickou dehydratáciou.

Publikované dňa 2020-12-21

Menu