×
Vyhľadávanie v blogoch

Palmy v slovenských záhradách – skúste ich aj vy

Ešte pred niekoľkými rokmi bolo zvláštne vidieť v českých záhradách exotické palmy, ktoré sme poznali iba z našich dovoleniek. Palmy sa nachádzali iba v botanických záhradách či na okenných parapetoch v bytoch.

Široký výber ponúkaných odrôd paliem nám ponúka aj možnosť pestovať mrazuvzdorné druhy celoročne vonku. Tie ostatné môžeme pestovať ako prenosné rastliny a v zime s nimi skrášliť interiér.

Palmy pestované celoročne vonku našu záhradu prenesú na vlnu exotiky.

Mladé palmy sú veľmi citlivé na mráz a sú iba plytko zakorenené. Stačí ich teda na zimu prekryť mulčom alebo netkanou textíliou.

Problém by mohol nastať iba pri dlhotrvajúcich mrazoch, ktoré našťastie v našich klimatických podmienkach nie sú až také časté. V zimných mesiacoch je potrebné nezabudnúť na pravidelnú zálievku.

Kmeň a listy paliem nie sú na mráz citlivé. Listy niektorých paliem na zimu opadávajú, čo pri ich raste nehrá žiadnu úlohu. Každú jar sa u paliem, rovnako ako u iných vytrvalých rastlín, tvorí nové olistenie.

Jednou z najodolnejších je palma konopná, ktorej pôvodnou domovinou sú Himaláje a je teda zvyknutá na zimovanie v mrazoch.

Semená Trachycarpus fortunei si môžete zakúpiť na eshope osiva-semena.sk a vyskúšať si pestovanie od začiatku. Je to jednoduchšie, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať!

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa