Najmä v zime Vám Váš organizmus poďakuje za každú čerstvú zeleninu, poťažmo vitamíny.

Najmä v zime Vám Váš organizmus poďakuje za každú čerstvú zeleninu, poťažmo vitamíny.

Majú vysoký obsah veľkého množstva vitamínov, minerálov a enzýmov, ktorých nedostatočným príjmom je naše telo ohrozené predovšetkým v zime a skoro na jar. Pestovanie microgreens je lacný a hlavne jednoduchý spôsob, ako obohatiť stravu v tomto období. Nedostatok čerstvej kvalitnej zeleniny môžu nahradiť rastlinné klíčky a výhonky.

Ideálne je konzumovať ich surové tak, aby sa v nich nezničili cenné živiny, ktoré obsahujú. Môžete nimi posypať namazaný chlieb, alebo ich hodiť do šalátu, v teplej kuchyni ich pridávame až po dokončení pokrmu. Osviežia nielen rizoto, ale aj polievky.

Klíčiť môžete obilniny, strukoviny, olejniny i ďalšie rôzne plodiny. Ale pozor! Na microgreens aj na klíčenie používajte iba potravinárske semená, nie semená určené na výsev - tie bývajú chemicky namorené, najlepšie je použiť plodiny v biokvalite.

Klíčky môžete konzumovať po 3-5 dňoch, výhonky po 10 až 14 dňoch (závisí od druhu plodiny), ale napr. slnečnica či sezam chutia už po jednom dni klíčenia, neskôr horknú, mladšie klíčky sú jemnejšie a tie viac narastené mávajú korenistejšiu chuť.

Pre začiatočníkov je vhodné mungo a mangold - ľahko klíčia a výborne chutia. K nakličovaniu plodín sa používa nakličovacia miska, ktorá sa ľahko sa obsluhuje a umožňuje naklíčenie niekoľkých plodín naraz a semenám poskytne ideálne podmienky pre klíčenie.

Microgreens sa zbierajú až keď sa plne rozvinú lístky a začnú rásť prvé pravé aj so stonkou ustrihnutím nad zemou. Sú veľmi krehké, šťavnaté a druhovo rôznorodé, možno pestovať takmer čokoľvek. Na okennom parapete si teda môžete namiešať farebne i tvarovo pestrú paletu. Pozor ale - microgreens z pohánky sú toxické!

K najobľúbenejším nakličovaným plodinám zo strukovín patrí fazuľa mungo, cícer, šošovica, fazuľa adzuki, z obilnín sa ku klíčeniu hodí napríklad ovos, jačmeň, špalda, pohánka a ďalšie, z olejnín sa jedná napr. o sezam, horčičné semienko, slnečnicu a iné, z ostatných plodín je na klíčenie vhodná napr. lucerna, žeruchareďkovka alebo senovka.

Publikované dňa 2019-12-05 Pestovanie rastlín
Štítek: zelenina

Related articles

Kel za kapustou v prospešnosti pre zdravie nezaostáva, vyskúšajte ho

Pestovať sa dá aj pomerne otužilý a odolný ružičkový kel

Sadiť možno aj v júli, úroda bude možno až do zimy

Ak v priebehu júla zasejete tieto plodiny, spoľahlivo vám dorastú.

Ako si zabezpečiť bohatú úrodu? Zalievať a hnojiť.

Za prihnojenie vás bohatou násadou plodov odmenia aj ovocné stromy a kríky.

Ako správne pestovať patizóny?

Znovuobjavená zdravá zelenina plná vitamínov.

Záhradnícka sezóna sa rozbieha: osievajte...

Jar je už cítiť vo vzduchu, kalendárne síce ešte neprišla, ale záhradkárom sa už sezóna rozbieha na plné obrátky.

Ak si pestujete vlastné sadenice paradajok, záhon...

Pre predpestovanie sadeníc paradajok je ideálny čas do konce marca.

Pekné na pohľad, nenáročné a navyše užitočné - fazule

Popínavé kríčkové aj kolíkové odrody, rôznofarebné zrná, alebo obľúbené struky...

Kel nie je tak populárny ako kapusta, ale v...

Pochutnať si na ňom možno nielen na jeseň, ale aj v zime, vyznačuje sa totiž veľkou odolnosťou voči chladu.

Menu