Naše produkty

Related articles

Borák lekársky biely - Borago officinalis - semená boráku - semiačka - 20 ks

1002949

Nový produkt

Borák lekársky bielej farby - ľudovo nazývaný aj požehnaný bodliak, zajačie oko či krasovlások je neobvyklý druh boráku - Borago officinalis. Borák kvitne kvetmi bielej farby, je to neobvyklá odroda známeho a bežne dostupného boráku bielej farby. Má rovnaké vlastnosti ako modrá odroda. Ide o robustnú jednoročnú rastlinu dorastajúcu do výšky 60 - 90 cm. 

Viac detailov

0,89 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Má stonku pokrytú malými chĺpkami a biele kvietky. Hovorí sa, že borák obveseľuje ducha nakazeného čiernou žlčou, čo znamená, že navodzuje dobrú náladu u cholerických osôb. Tento výrok sa vzťahuje na očistné a potopudné vlastnosti, pretože už v staroveku sa verilo, že čistí krv.

Ako pestujeme borák lekársky?

Borák je teplomilná, svetlomilná a vodumilná rastlina. Výsev semien boráku je veľmi jednoduchý. Semienka vysievame po posledných mrazoch. Vysieva sa plytko s následným prekrytím do riadkov na vzdialenosť 0,40-0,50 m. Pestovanie z priesad nie je rozšírené, i keď po presadení na záhon ľahko zakoreňuje. Porast počas vegetácie treba viackrát okopať. Dá sa vysievať na záhradke aj doma na okne. Borák rastie veľmi rýchlo. Klíčenie trvá 7 - 14 dní. Semená odporúčame vysievať 0,5 - 1 cm hlboko. Darí sa mu na pôdach hlinito- piesočnatých, vápenatých, stredne vlhkých a výživných. Znesie však aj pôdy ťažšie. Borák lekársky viditeľne reaguje na hnojenie svojím rastom. Nie je náročný na svetlo, znesie aj polotieň. Využiť borák môžete aj v kuchyni- má jemnú uhorkovú chuť. Konzumuje sa celá rastlina, vrátane listov a mladých výhonkov. Drobné modré kvety boráka sa hodia aj ako ozdobný prvok do osviežujúcich nápojov. 

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

2 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu