Naše produkty

Borovica gerardiana - Pinus gerardiana - bonsaj - semená - 5 ks

1002827

Nový produkt

Borovica Gerardiana je pôvodom z Himalájí a priľahlých horských oblastí. Tu rastie na kamenistých a skalnatých svahoch vo vysokých nadmorských výškach, takže nie je náročná na pestovateľské podmienky. V dnešnej dobe sa však táto borovica dostáva medzi ohrozené druhy, lebo jej populácia značne klesá.

Stromy sú nižšieho vzrastu, zvyčajne medzi 10 a 20 m. Ihličie je priame, 6 – 12 cm dlhé. U nás sa pestuje aj kvôli tvarovaniu do bonsajov.

Vo svojej domovine sú jej semená vyhľadávaným zdrojom potravy.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Viac detailov

1,78 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Semená borovice sa najprv namočia na 2 dni do vlažnej vody a potom sa stratifikujú v chladničke. Počas stratifikácie semená kontrolujte, či nezačali klíčiť. Semená by sa mali otvoriť a mal by byť vidieť drobný korienok. Semená sa vysievajú ľahko pod povrch substrátu, klíčenie prebieha zvyčajne niekoľko týždňov.

Substrát pre borovice by mal byť piesčitý alebo piesčito-hlinitý, priepustný, s dobrou drenážou z perlitu či štrku. Okolo vysadeného stromčeka by mal byť neustále dostatok mulčovacej kôry.

Boroviciam sa najviac darí na slnečnom alebo polo-tienistom stanovisku, ideálne s rozptýleným svetlom. Rastline vyberte také miesto, kde bude mať dostatok priestoru pre rast.

Zálievka by mala byť pravidelná v čase, keď je substrát už vyschnutý. Rastlina znesie skôr krátkodobé sucho než premokrenie substrátu.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm
PestovanieV exteriéri - vonku, V interiéri - dnu
StanoviskoPolotienisté, Slnečné
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

11 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu