Naše produkty

Chia - Salvia hispanica - semená chie - semiačka - 10 ks

1001901

Nový produkt

Rastlina chia pochádza z Mexika a obsahuje vysoký podiel kyselín Omega 3, antioxidantov. Rastlina dosahuje výšku 80 cm a kvitne malými modrými kvietkami, ktoré z nej robia veľmi dekoratívnu rastlinu. Chia sa hodí hlavne do piesčitého substrátu, vhodná je tiež do skalky.

Viac detailov

1,53EURs DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Ako pestujeme chiu?

Chia je náročná na pestovania, pretože pochádza zo Strednej a Južnej Ameriky kde má ideálne klimatické podmienky Rastlina chia je pestovaná pre svoje semienka, ktoré majú kvalitnú výživovú hodnotu. Výsev vykonávame na jar. Rastlinu odporúčame si predpestovať doma alebo v skleníku, a potom ju presadiť buď do záhrady či na balkón do kvetináča. Počas neskorej jari môžeme rastlinu vysievať aj priamo von. Výsev teda vykonávame od marca do mája, na polotienisté až slnečné stanovište. Chia semienkami možno zahustiť polievku, ochutiť jogurt alebo müsli, pridať ich môžete do ovocných nápojov, šalátových dressingov či samotných šalátov, alebo z nich vyrobíte ľahkú nátierku na chlieb.

Využitie: chia semienkami možno zahustiť polievku, ochutiť jogurt alebo müsli, pridať ich môžete do ovocných nápojov, šalátových dressingov či samotných šalátov, alebo z nich vyrobíte ľahkú nátierku na chlieb. prípade chia semienok nejde ani tak o chuť ako o liečivé účinky, ktoré majú. Stačí že vraj niekoľko polievkových lyžíc a chia semiačka dokážu vyliečiť skoro akúkoľvek chorobu.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu