Naše produkty

Čierne korenie - Piepor - Piper nigrum - semená korenia - semiačka - 5 ks

1000622

Nový produkt

Rastlina Čierne korenie, ktorú poznáme hlavne ako korenie z kuchyne, sa dá pestovať aj ako pekná dekoratívna izbová rastlina. Pôvodne pochádza z východnej Indie. Korenie sa v našich podmienkach pestuje ako popínavá rastlina s krásnymi tmavozelenými srdcovitými listami.

Viac detailov

2,08 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Ako pestovať korenie čierne zo semien?

Semená korenia zasadíme do obyčajného pestovateľského substrátu alebo do rašelinových tabliet Jiffy. Potom ho pestujeme ako izbovú rastlinu v byte. Rastlina preferuje slnečné miesto.

Ako získať čierne korenie?

Korenie získame zberom ešte nedozretých plodov - bobúľ. Musíme ich zožať ihneď, ešte než kompletne dozrejú - nesmú ešte sčervenať. Potom ich sušíme po dobu jedného týždňa, zhnednú. Tieto bobuľky sa dajú použiť v kuchyni ako korenie alebo sa z nich dá urobiť tzv. zelené korenie. Ten urobíme tak, že usušené bobuľky namočíme do octu. Je to naozajstná pochúťka pre všetkých labužníkov.

Z rastliny korenie čierne môžeme získať aj biele korenie. To získame tak, že bobule korenia necháme čo najviac dozrieť. Potom sa vonkajší obal oddelí. Potom sa bobule namočia a opäť vysušia.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu