Naše produkty

Hadomor španielsky - Čierny koreň - Scorzonera hispanica- semená - semiačka - 180 ks

1000302

Nový produkt

Čierny koreň - konzumná časť je koreň s bielou dužinou, má aj liečebné účinky. Dužinatý podzemok, ktorý za mlada, keď ešte roní mlieko, poskytuje chutnú a ľahko stráviteľnú zeleninu, vtedy má sladkú, mierne horkastú chuť. Možno ho sušiť bežným spôsobom ako korene iných čakankovitých rastlín. Koreň sa zbiera na jeseň.

Viac detailov

0,84 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Návod na pestovanie:

Na pestovanie nie je náročný a je značne odolný voči nízkym teplotám. Vysádzame skoro na jar alebo jeseň na zber v ďalšom roku.

Semená čierneho koreňa sa vysievajú čo najskôr na jar, najlepšie už v priebehu februára alebo marca. Vysieva sa do hĺbky asi 2 - 3 cm v riadkoch vzdialených od seba približne 30 - 40 cm. Druhá možnosť výsevu nastáva začiatkom augusta. Po vzídení sa mladé rastliny presadia na vzdialenosť 8 - 10 cm. Pestujte na slnečnom stanovisku alebo v polotieni, v dobre priepustnej hlinito-piesočnatej pôde. Čierny koreň neznáša prihnojovanie dusíkatými hnojivami a maštaľným hnojom.

Počas vegetácie je možné čierny koreň prihnojiť hnojivom vhodným pre koreňovú zeleninu. Nadmerné hnojenie nie je dobré, pretože by čierny koreň mohol rýchlo vykvitnúť.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

1 ďalšie produkt v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu