×

Kategórie

Mandarínka Kalamondín - Citrus mitis - semená mandarínky - 3 ks

×

Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/citrusy/370-citronovnikovec-trojlisty-citrus-trifoliata-semena-citronovnikovca-4-ks.html

Mandarínka Kalamondín je miniatúrny strom vhodný na pestovanie v bytoch. Pochádza z Číny a Japonska, kde dorastá do výšky až okolo 3 - 5 metrovU nás sa pestuje ako izbová rastlina, preto jeho výška bude oveľa nižšia.

Kvitne od jari do leta bielymi kvetmi, ktoré krásne prevoňajú celú miestnosť.

Rastlina vznikla krížením kumquatu a mandarínky a plodí menšie oranžové plody. Pestuje sa pre svoj dekoratívny vzhľad, ale aj pre jedlé ovocie. Plody sú vhodné na zaváranie či na výrobu džemov, sirupov, likérov, na ochutenie polievok a na prípravu čajov.

Často rastlinu pestujeme aj ako bonsaj.

Balenie obsahuje 3 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,10 € (s DPH)
Nemáme na sklade
Upozorni ma, keď bude dostupné
Odkaz:
1002927Z
Obľúbené
Popis

Semená mandarínky Kalamindín sa sadia 2 – 3 cm hlboko. Pred výsevom je vhodné semená namočiť do vlažnej vody. Doba klíčenia je približne 1 mesiac. Semená do vyklíčenia uchovávajte pod plastovým krytom (môžete využiť napr. miniskleník) a udržujte substrát mierne vlhký. Tiež rastline doprajte dostatok tepla a svetla.

Substrát môžete používať špeciálny pre citrusy alebo si ho môžete doma sami namiešať. Ideálne je zmiešať bežný substrát s ílom a pieskom. Dôležité je na dno kvetináča dať dobrú drenáž, lebo rastlina nemá rada premokrenie.

Kalamindín sa pestuje ako izbová rastlina, ktorú je možné letniť vonku. Von ju však premiestnite až v čase, kedy nehrozia ranné mrazy. Ideálne je polo-tienisté miesto s vysokou vlhkosťou vzduchu. Musí byť dobre chránené pred vetrom.

Rastlinu pravidelne hnojte špeciálnym hnojivom na citrusy v intervale 1 x za 14 dní.

Od novembra do februára rastlinu zazimujte v miestnosti s teplotou 3 – 10 °C a obmedzte zálievku. Ak ju necháte v miestnosti s vyššou teplotou (môže byť až 18 °C), je vhodné rastlinu občas zaliať. V oboch prípadoch ale vyžaduje dostatok svetla.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1002927Z

Parametre

Výška
150 - 200 cm
Farba kvetu
Biela
Doba kvitnutia
Apríl
August
Júl
Jún
Máj
Farba plodu
Oranžová
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Polotienisté
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Čo ešte môžete potrebovať?
4,09 € (s DPH)
Lávová drť predstavuje moderný prírodný dekoračný materiál s pozitívnymi účinkami. Je vhodná na okrasné záhrady, predzáhradky, ale i na rôzne použitie v interiéri. Lávová drť je z prírodného materiálu, je stála,...
1,76 € (s DPH)
Hnojivo na bonsaje Kapka - 200ml Tekuté, rýchlo účinné a ľahko aplikovateľné NPK hnojivo na prihnojovanie bonsajov. Znížený obsah dusíka obmedzuje bujný rast a podporuje tvorbu drobnejších listov alebo ihličia....
5,81 € (s DPH)
Kultivátor od značky Fiskars je veľmi ľahký a odolný nástroj, ktorý sa neohne. Obsahuje pevný polyamid vystužený sklenými vláknami. Odoláva aj teplotám v rozmedzí -40°C až +150°C a je 100% recyklovateľný. Môže sa...

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa