Naše produkty

Cykas japonský - zavinutý - semená - semiačka - 2 ks

1000106

Nový produkt

Ako už napovedá názov, pochádza z južného Japonska a je jedným z najkrásnejších z 300 odrôd cyklasu. Cykasy patria k najstarším rastlinám na svete a objavili sa po prvý krát pred 250 miliónmi rokov.

Viac detailov

1,59EURs DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Pre mnoho prehistorických prvkov bývajú označované ako žijúce fosílie. Vedecké prepočty ukazujú, že pokiaľ má cykas potrebnú starostlivosť, môže sa dožiť veľmi vysokého veku. Podarilo sa vyskúmať, že niektoré cykasy v starých japonských záhradách majú až 1100 rokov. Aj keď to tak nevyzerá, nie je to v skutočnosti palma, aj keď tam býva zaraďovaný. Cyklasy môžu dorásť do výšky 2 až 5 metrov, preto sú radené medzi stredné palmy.

Návod na pestovanie

Pestovanie je náročnejšie, ale keď vynaložíme aspoň trocha snahy, určite nás odmení krásny Cykas. Musíme ho zasadiť do substrátu bohatého na živiny, ktorý je dobre priepustný. Uprednostňuje slnečné miesta s izbovou teplotou. Klíčenie môže trvať dlhšie, takže nestrácajte motiváciu, je to bežné. Pokiaľ predsa len chceme cykas v klíčení podporiť, umiestnime nádobu so semienkom do izbového skleníku z pastu alebo ho zakryjeme igelitovým sáčkom. Musíme však semienku umožniť prívod čerstvého vzduchu, aby nezačalo hniť.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

3 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu