Naše produkty

Cykas - Dión jedlý - semená - semiačka - 2 ks

1001130

Nový produkt

Cyklas Dión je druh pochádzajúci z Mexika. Je tam označovaný ako Palma de la Virgen alebo panenská palma. Tento strom patrí do čeľade kejákovitých a môže dorásť do výšky až 4 m.

Viac detailov

1,83 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Má úzke ostré listy, ktoré môžu po vyrašení mať svetlohnedú karamelovú farbu, ale v priebehu rastu zelenajú. Semená cykasu jedlého sú uložené v oranžových alebo žltých šupkách, ktoré slúžia na zachovanie čerstvosti semien. Tieto šupky sú jedovaté a je treba s nimi zaobchádzať s veľkou opatrnosťou a po manipulácii je potrebné si starostlivo umyť ruky.

Návod na pestovanie

Semená cykasu sa sadia tak, že sa do polovičky zastrčia do substrátu tak, aby polovička zostala vidieť nad zemou. Na pestovanie cykasu postačí buď klasický pestovateľský substrát, alebo substrát pre palmy. Musí obsahovať veľké množstvo živín. Semená cykasu klíčia pri izbovej teplote. Klíčenie môže trvať dlhšie, takže nestrácajte motiváciu, je to bežné. Pokiaľ predsa len chceme cykas v klíčení podporiť, umiestnime nádobu so semienkom do izbového skleníku z plastu alebo ho zakryjeme igelitovým sáčkom. Musíme však semienku umožniť prívod čerstvého vzduchu, aby nezačalo hniť.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

3 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu