Naše produkty

Datľovník z Kašmíru - Phoenix loureiroi - semená - 3 ks

1001324

Nový produkt

Tento druh datľovníka pochádza z juhovýchodnej Ázie, kde rastie na trávnatých svahoch a to až do nadmorské výšky 1 700 m. Rastlina v prirodzenom prostredí dorastá do výšky cca 4 m. Listy sú veľké až 2 m.

U nás sa pestuje ako izbová alebo prenosná rastlina.

Rastlina je mrazuvzdorná.

Balenie obsahuje 3 ks semien.

Viac detailov

1,38 €s DPH

Tovar momentálne nie je na sklade

 
Viac informácií

Pestovanie zo semienok nie je až tak náročné ako sa môže zdať. Pre úspešný rast nepotrebuje žiadne špeciálne podmienky. Pestuje sa ako izbová rastlina, cez leto sa môže letniť na balkóne alebo v záhrade.

Semená sa vysievajú najčastejšie v marci. Povrch semienka sa ľahko naruší pilníkom a potom sa semeno máča niekoľko dní vo vlažnej vode. Akonáhle semená začnú bobtnať, je čas na výsadbu. Hĺbka výsevu je asi 1,5 cm. Doba klíčenia je pri dobrých podmienkach 2 – 3 mesiace, niekedy môže trvať až 6 mesiacov.

Stanovisko datľovníka by malo byť slnečné so substrátom zloženým z rašeliny a piesku. Teplota na pestovanie je 20 – 25 °C, pričom v zime by sa mala pohybovať okolo 14 °C.

Rastlina potrebuje pravidelnú závlahu a rosenie. Substrát nikdy nesmie úplne vyschnúť. V čase vegetácie je možné prihnojovať tekutým hnojivom na palmy.

Ak chcete pestovať datľovník pre jeho plody, tak budete asi sklamaní. Datľovník sa totiž v našich podmienkach pestuje hlavne ako okrasná rastlina. Plodí totiž až po 30 rokoch rastu a ešte je treba mať samčiu a samičiu rastlinu.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm
PestovanieV interiéri - dnu
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaMarec
MrazuvzdornosťÁno
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

1 ďalšie produkt v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu