×

Kategórie

Paradajka ríbezľová divoká Gold Rush - žltá - Solanum pimpinellifolium - rajčiak - semená - 6 ks

×

Ribezľový (či divý) rajčiak odrody Gold Rush má veľmi chutné, sladké a šťavnaté drobné plody žltej farby, ktoré sú veľké cca 0,7 - 1 cm. Vážia 2 - 5 g. Plody rastú v trsoch, vždy po 10 až 12 kusoch.

Ide o kolíkovú odrodu, ktorá dosahuje výšku okolo 1 m. Patrí medzi veľmi obľúbené, hlavne u detí, lebo bola zámerne vypestovaná tak, aby sa v nej skĺbila malá veľkosť plodov a výrazná sladká chuť.

Balenie obsahuje 6 ks semien.

Čítaj viacShow less
1,67 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1001503
Obľúbené
Popis

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. Doba zrenia: 75 dní.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001503

Parametre

Výška
50 - 100 cm
Farba plodu
Žltá
Odroda
Nehybridná
divá
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Apríl
Marec
Máj
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Čo ešte môžete potrebovať?

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa