Naše produkty

Paradajka ríbezľová divoká Gold Rush - žltá - Solanum pimpinellifolium - rajčiak - semená - 6 ks

1001503

Nový produkt

Ribezľový (či divý) rajčiak odrody Gold Rush má veľmi chutné, sladké a šťavnaté drobné plody žltej farby, ktoré sú veľké cca 0,7 - 1 cm. Vážia 2 - 5 g. Plody rastú v trsoch, vždy po 10 až 12 kusoch.

Ide o kolíkovú odrodu, ktorá dosahuje výšku okolo 1 m. Patrí medzi veľmi obľúbené, hlavne u detí, lebo bola zámerne vypestovaná tak, aby sa v nej skĺbila malá veľkosť plodov a výrazná sladká chuť.

Balenie obsahuje 6 ks semien.

Viac detailov

1,73 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

predpestovaním semien môžete začať už vo februári až do apríla. Ideálne je použiť sadbovače, či jiffy tablety. Hĺbka výsevu je 0,5 cm. Doba klíčenia je zvyčajne 1 – 2 týždne ( aj dlhšie). Počas klíčenia je treba udržovať teplo a mať dostatok svetla. Presádzame po vytvorení tretieho lístka.

Približne od polovice mája je možné premiestniť rastliny von. Odporúčame ich presadiť až po vytvorení tretieho listu. Ideálny spon je 80 x 50 cm. Konečné stanovisko na rast by malo byť teplé, slnečné a dobre chránené, so stredne ťažkou pôdou, bohato zásobenou humusom. Ideálna teplota pre klíčenie je 25°C. 

Odporúčame používať špeciálny substrát na rajčiny a papriky, a to vždy sparený. Zeminu je možné prepariť napr. v mikrovlnnej rúre. Počas rastu plodov je dôležitá pravidelná závlaha a dostatočný prísun živín. Na hnojenie môžeme používať napr. Kristalon pre paradajky a papriky.

Rastliny pravidelne zaštipujeme. Doba zrenia: 75 dní.

 
Dátový hárok
Výška50 - 100 cm
Farba ploduŽltá
Odrodadivá
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaMarec, Apríl, Máj
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

1 ďalšie produkt v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu