Naše produkty

Durman obyčajný - Anjelské trúbky - Datura stramonium - semená - 5 ks

1001940

Nový produkt

Durman obyčajný má mnoho ľudových názvov, ako panenská uhorka, maslové semeno, anjelské trúbky či plno ďalších. Je to rastlina tropického a mierneho pásma. Vyskytuje sa pri okrajoch ciest, polí, na stráňach, od nížin až po vyššie nadmorské polohy.

Durman kvitne krásnymi bielymi kvetmi v tvare trúbky, dlhými až 9 cm. Rastlina dosahuje 20 – 60 cm. Plodom je ostnatá tobolka.

Durman je prudko jedovatý, hlavne jeho kvety a semená. V minulosti bola rastlina používaná v ľudovom liečiteľstve. Durman obyčajný sa používa v homeopatii proti čiernemu kašľu, astme, nervozite či kŕčom.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Viac detailov

1,83 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Semená durmanu sa môžu vysievať v interiéri už od januára, doba klíčenia je 1 – 2 mesiace. Pred výsevom je vhodné spraviť studenú stratifikáciu v chladničke na 4 týždne. Semená sa vysievajú na povrch substrátu.

Aby rastliny dobre kvitli, vyžadujú dostatok živín a vlahy. Stanovisko by malo byť slnečné s výživnou, humóznou a priepustnou zeminou.

Dôležité je rastliny pravidelne prihnojovať. Zálievka by mala byť taktiež pravidelná a dostatočná, avšak pozor na prílišné premokrenie substrátu, ktoré by mohlo spôsobiť zahnívanie koreňového systému.

Pred prvými mrazmi je treba rastliny premiestniť do miestnosti. Buď ich môžete uchovávať pri teplote 5 – 10 °C a minimálnej zálievke - v týchto podmienkach rastlina zhodí listy, alebo ich uchovajte pri teplote do 15 °C v svetlejšej miestnosti a pravidelnej zálievke, kedy k strate listov nedôjde.

V máji sa odporúča rastliny pravidelne presádzať – mladé rastlinky každý rok, staršie tak raz za 3 – 4 roky.

Durman je prudko jedovatý! Je nutné byť opatrný pri manipulácii s ním, a zabrániť deťom a zvieratám v prístupe k týmto rastlinám.

 
Dátový hárok
Výška20 - 40 cm
Farba kvetuBiela
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaJanuár, Máj
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

5 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu