Naše produkty

Averrhoa bilimbi - Egrešovec hranatý - semená karamboly - 5 ks

1003524

Nový produkt

Bilimbi je najviac pestované v Latinskej a tropickej časti Ázie.

Stále zelený, široko a nízko rozkonárený strom, dorastajúci v domovine do výšky 10 m, s listami podobnými nášmu agátu, avšak dlhými až 60cm. Má škoricovohnedo sfarbenú kôru. Kvety vo veľkých množstvách vyrastajú v metlinách priamo z kmeňa alebo z hrubých konárov. Majú zelený kalich a červené korunné lupienky. 

Viac detailov

2,52 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Plody sa vyvinú len z malého percenta kvetov, no napriek tomu býva ich násada bohatá. Tvarom a veľkosťou pripomínajú plody naše uhorky. Farba plodov je v čase zrelosti zelená so žltým nádychom, sú do 10 cm dlhé a asi 3,5 cm hrubé. Plody obsahujú zo 10 plochých semien a ich dužina má pevnú konzistenciu. Je šťavnatá a má veľmi kyslú chuť vysoký obsah kyseliny šťaveľovej. Príliš kyslé plody sa konzumujú po varení s cukrom, pripravujú sa z nich sirupy, čatní a marmelády. Zo šťavy, cukru a vody sa pripravujú osviežujúce nápoje. Sirupy a nálevy z listov sú účinné proti kašľu. Kaša z listov osoží pri reume a ekzémoch. Keďže sú plody citlivé na otlačenie a po dozretí je ich trvanlivosť veľmi krátka, využívajú sa iba miestne.

Návod na pestovanie:

Averhoa bilimbi je teplomilná rastlina vyžadujúca slnečné stanovište a bohatú zálievku. Nemá výrazné obdobie vegetačného pokoja, rastie celoročne, a preto je potrebné ju prihnojovať v menších dávkach aj v zime. Averhou môžeme v našich podmienkach pestovať ako izbovú rastlinu počas celého roka alebo ju na jar vynesieme na balkón, do záhrady či skleníka. Semená pred výsevom máčame aspoň 24 hod. v teplej vode, čím urýchlime klíčenie, ktoré môže trvať aj 4 týždne. Hĺbka výsevu okolo 1 cm, povrch substrátu udržiavať vlhký a umiestniť na teplom a svetlom mieste - nie na priamom slnku. Teplota na klíčenie by mala byť okolo 24°C a vzídené rastlinky je potrebné chrániť pred priamym slnkom.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

1 ďalšie produkt v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu