Naše produkty

Egrešovec hranatý - Averrhoa bilimbi - semená egrešovca - 5 ks

1003524

Nový produkt

Egrešovec hranatý - Bilimbi je vždyzelený, široko a nízko rozkonárený strom, dorastajúci v domovine do výšky 10 m. Najviac je pestovaný v Latinskej a tropickej časti Ázie. U nás sa pestuje ako izbová rastlina.

Listy sa podobajú nášmu agátu, sú dlhé až 60 cm. Má škoricovo hnedo sfarbenú kôru. Kvety vo veľkých množstvách vyrastajú v metlinách priamo z kmeňa alebo z hrubých konárov. Majú zelený kalich a červené až fialové korunné lupienky

Plody tvarom a veľkosťou pripomínajú plody našej uhorky. Farba plodov je v čase zrelosti zelená so žltým nádychom. Ich dužina má pevnú konzistenciu. Je šťavnatá a má veľmi kyslú chuť, má vysoký obsah kyseliny šťaveľovej. Príliš kyslé plody sa konzumujú po varení s cukrom, pripravujú sa z nich sirupy, čatní a marmelády. Sirupy a nálevy z listov sú účinné proti kašľu. Kaša z listov osoží pri reume a ekzémoch.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Viac detailov

2,67 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Egrešovec je pestovateľsky pomerne nenáročná rastlina a v domácom prostredí ju môžete pestovať a vysievať prakticky celoročne. Semená sa vysievajú na bežný substrát, ktorý môže byť zjemnený perlitom alebo pieskom. Semienka len jemne zahrňte zeminou. Klíčenie trvá cca 3 – 6 týždňov pri teplote 25 – 30 °C.

Dôležité je vybrať rastlinke správne miesto na pestovanie – mladé rastliny sú veľmi citlivé na presádzanie a aj na chemické postreky. Stanovisko by malo byť celoročne dostatočne slnečné a teplé. Pri poklese teplôt pod 18 °C karambola zväčša uhynie. Ideálna teplota je 22 °C a vyššia. Rastline neprospieva ani striedanie sucha a vlhka, vetranie atď. Taktiež letnenie tejto rastliny je vylúčené, pretože ani cez leto u nás nie sú vhodné podmienky pre pestovanie vonku. Ak máte k dispozícii skleník alebo fóliovník, môžete rastlinku dať cez leto tam.

Pôda by mala byť kyprá a bohatá na živiny. Vhodná je napr. zmes rašeliny, piesku a kompostu.

Egrešovec pravidelne hnojte (cca 4 x ročne) a doprajte jej pravidelnú zálievku tak, aby koreňový bal úplne nevyschol. Vyšší prísun vody poskytnite rastline len v čase zrenia plodov.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm, viac ako 200 cm
Farba kvetuČervená, Fialová
Farba ploduZelená, Žltá
PestovanieV exteriéri - vonku, V interiéri - dnu
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaCeloročne
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

2 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu