Naše produkty

Averrhoa carambola - Egrešovec oblý - semená karamboly - 5 ks

1002930

Nový produkt

Domovom Averrhoy je juhovýchodná Ázia, dnes sa však pestuje v trópoch a subtrópoch po celom svete, pričom v trópoch sa jej najlepšie darí vo výškach 1200 metrov nad morom. Je to nízko rozkonárený stále zelený strom dorastajúci v domovine do výšky 11 - 12 m, s listami podobnými nášmu agátu. 

Viac detailov

2,52 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Ak je rastlina vystavená dlhšiemu obdobiu sucha, môže listy zhodiť, avšak po obnovení závlahy listy opäť narastú. Fialové alebo červené kvety vyrastajú v bohato rozkonárených súkvetiach priamo z hrubších konárov. Plody sa vyvinú len percenta kvetov, napriek tomu býva ich násada impozantná. Plod je dlhý okolo 15 cm a široký asi 9 cm, v zrelosti žltý so zeleným alebo oranžovým nádychom. Pozdĺžne je plod rozdelený na 5 - 6 trojuholníkových rebier, takže pri priečnom reze pripomína hviezdu. Plody sú večšinou bezsemenné a ich dužina má sladkokyslú osviežujúcu chuť. Konzumujú sa surové, pridávajú sa do ovocných šalátov, pripravujú sa z nich šťavy a zdobia sa ními nápoje a jedlá. V Ázií sa nezrelé plody nakladajú alebo sa z nich pripravuje čatní a želé. Plody a listy sú účinné pri ovčích kiahniach, bolestiach hlavy a zvýšených teplotách. Plody majú vysoký obsah vitamínu C, vápnika a železa. Pre export sa plody oberajú nie celkom dozreté a ich trvacnosť sa tým predlží na 4 týždne aj bez chladenia.

Návod na pestovanie:

Averhoa ako rastlina pôsobí veľmi dekoratívne a na pestovanie nekladie veľké nároky, pokiaľ má dostatok tepla a svetla. Je odolná voči suchu, ale ako tropická rastlina neznáša teploty blízke 0°C! V priaznivých podmienkach prináša úrodu 2 až 3 x ročne. Averrholu môžeme v našich podmienkach pestovať ako izbovú rastlinu počas celého roka alebo ju na jar vynesieme na balkón, do záhrady či skleníka. Semená pred výsevom máčame aspoň 24 hod. v teplej vode, čím urýchlime klíčenie, ktorémôže trvať aj 4 týždne. Hĺbka výsevu okolo 1 cm, povrch substrátu udržiavať vlhký a umiestniť na teplom a svetlom mieste - nie na priamom slnku. Teplota na klíčenie by mala byť okolo 24°C a vzídené rastlinky je potrebné chrániť pred priamym slnkom.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu