Naše produkty

Strelícia Nikolaj - Strelitzia nicolai - semená strelície - semiačka - 2 ks

1000712

Nový produkt

Strelícia nikolaj je nádherná a hlavne extravagantná kvetina pochádzajúca z Afriky a je pomenovaná po milovanej manželke kráľa Juraja III. Charlotte von Meklenburg-Strelizt, ktorý si ju nechal v roku 1770 priviesť z jej domoviny, z Afriky.

Viac detailov

1,23 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Táto kvetina dorastá obvykle do výšky 1,2 až 1,3 m, má zelené oválne listy. Sú kožovité a majú silnú strednú žilku. Jej žiarivé kvety majú sýto oranžovú farbu s modrými prvkami a tvarom aj farbou pripomínajú exotického vtáka. Tieto skvostné kvety majú majestátne listy a dlhú trvácnosť, preto sú veľmi obľúbené do kvetových väzieb, objavujú sa na prelome jari a leta. V našich podmienkach sa dajú pestovať len v skleníkoch alebo zimných záhradách a v teplejších krajinách sa sadia v parkoch a záhradách.

Návod na pestovanie

Strelíciu sadíme do pestovateľského substrátu alebo Jiffy sadbovacích tabliet. Rastlina pri zachovaní vysokej vlhkosti, svetla a tepla veľmi dobre klíči. Odporúčame semienka umiestniť do izbového skleníku. Samotná rastlina má vysoké nároky na svetlo, najlepšie sa jej darí na priamom slnku. Pokiaľ nedisponujete záhradou, kam by ste ju vysadili, stačí jej kvetináč, ktorý však musí byť veľký. Prihnojuje sa obvykle kravským hnojom.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu