Naše produkty

Mučenka jedlá - semená mučenky - semiačka - 5 ks

1000822

Nový produkt

Latinský názov: Passiflora edulis - Mučenka jedlá - Mučenka purpurová

Mučenka je tropická liana, ktorá sa u nás môže pestovať ako izbová rastlina v bytoch. Rýchlo rastie a potrebuje okolo seba dostatok miesta. Mučenky majú rady priame slnko. Najlepšie ich postavíme na parapet u okna. Ide o popínavé rastliny, je nutné ich niečím podoprieť alebo nám môžu visieť dole zo skrine či poličiek.

Viac detailov

1,53 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Ako pestovať rastlinu Mučenka jedlá zo semien?

Semienka sa sadia buď do tzv. rašelinových zakoreňovačov, alebo do substrátu pre izbové rastliny. Klíčenie môže trvať aj dlhšie, teplota pri klíčení by sa mala pohybovať okolo dvadsiatich stupňov a viac. Mučenka nie je náročná na pestovanie, stačí jej dobre zalievať a postaviť na slnečné miesto.

Maracuja-plody

marakuja Passiflora edulis plodí plody maracuja, ktoré sa pestujú pre svoju lahodnú šťavu. Zrelé plody konzumuje s cukrom priamo, alebo sa z nich robí džús. Obsahujú veľa vitamínu C. Plody sú zabalené do tuhej šupky, v ktorej sa nachádza dužina určená na konzumáciu. Dužinu môžeme pridať do šalátu alebo vydlabať lyžičkou a zjesť priamo. Chuť maracuje nám pripomína marhule s hroznovým cukrom.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu