Naše produkty

Oleander - Nerium - semená - semiačka - 10 ks

1003057

Nový produkt

Rastlina Oleander, latinsky Nerium, kvitne farbami od ružovej, žltej cez lososovú až po červenú. Oleander pochádza pôvodne z prednej Ázie a Stredomoria. Rastlina potrebuje veľa svetla, čím viac má svetla, tým viac kvitne. Ide o ker dorastajúci do výšky až 4 metrov.

Viac detailov

1,53 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Na Oleander si musíme dávať pozor, pretože je prudko jedovatý. Jeho listy, stonky aj kvety obsahujú glykozidy, ktoré nám môžu spôsobiť zvracanie, závrate. Ťažké otravy môžu končiť aj smrťou.

Oleander sa používa okrem okrasnej rastliny i v liečiteľstve. Musíme ale poznamenať, že vzhľadom na jeho jedovatosť jeho využitie v ľudovom liečiteľstve neodporúčame. Listy používajú pri upravovaní srdcovej činnosti a proti kožným vráskam.

Ako vypestovať oleander zo semien?

Semienka Oleandra vysievame na jar, najneskôr v lete do substrátu, který je bohatý na živiny. Odporúčame kvetináč zakryť igelitom, urýchlime tak klíčenie. Rastlina má rada slnečné stanovište. V lete se dáva rastlina von, nemalo by na ňu pršať. Klíčenie je u exotických rastlín nepravidelné, vätšinou trvá 1 - 3 mesiace alebo dlhšie. Semená sa vysievajú na povrch substrátu. 

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu