Naše produkty

Related articles

Gardenia - Gardenia jasminoides - semená gardénie - semiačka - 6 ks

1000734

Nový produkt

Prekrásna izbová rastlina z čeľade marenovitých, pochádza z tropických a subtropických krajín. Má preto zvýšené nároky na teplo (optimálna teplota na ich pestovanie je okolo 25 °C ,v zime by teplota okolitého prostredia nemala klesnúť pod 15 °C) a vyžaduje vysokú vzdušnú vlhkosť, najmä v lete. Preto je rastlina trocha náročnejšia na pestovanie.

Viac detailov

2,13 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Ako pestovať rastlinu Gardenia Jasminoides zo semiačok?

Rastlina potrebuje teplotu okolo 20 stupňov Celsius. Semienka zasadíme do substrátu bohatého na živiny. Rastlina potrebuje často rosiť!

Gardénie majú nádherné snehovo biele kvety s výraznou vôňou jazmínu. Kvitnú v období od mája do novembra, no niekedy vás potešia prekrásnymi kvetmi aj mimo toto obdobie. Nie je však jednoduché docieliť, aby rastlina kvitla pravidelne. Stáva sa, že rastlina vytvára puky, ktoré odpadnú skôr, než sa otvoria. Je to signálom, že rastlina nemá dostatočnú vlhkosť, alebo je to spôsobené výkyvmi teploty. Kvety sú preto odmenou za svedomitú starostlivosť pri pestovaní.

Rastlina má tmavozelené, kožovité, lesklé listy, ktoré sú samotné, aj bez kvetu ozdobné. Je vhodná na pestovanie v interiéroch, no vhodnejšie je pestovanie v skleníkoch, kde bude mať zaistené ideálne podmienky. Pri pestovaní v bytových podmienkach je ideálne svetlé miesto, napríklad parapety okien. Cez leto ju však nenechávajte na priamom slnku, pretože by ju mohlo popáliť. Pri nedostatočnom svetle môžu listy gardénií začať žltnúť. Pre rastlinu zvoľte rašelinový substrát, ktorý neustále udržujte vlhký. Črepník položte na vlhké kamienky a denne rastlinu kropte. Potom sa vám gardénia odvďačí  prekrásnymi kvetmi, ktoré vám bude závidieť nejedna susedka.

Rastlina Gardénia kvitne prekrásnými bielými kvetmi, ktoré často slúžia ako dekorácia. Kvety aj velmi pekne voňajú. Gardénia je izbová kvetina, ktorá má zelené lesklé listy a biele kvety. Kvetina potrebuje pomerne vlhké prostredie na to, aby mohla kvitnúť. Rastlina Gardénia preferuje svetlé stanovisko, hodí sa na parapet.

 

 

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu