×

Kategórie

Fakľa úzkolistá Bungei - Eremurus bungei - koreňové hľuzy - 1 ks

×

Fakľa Bungei je vytrvalá mohutná dekoratívna trvalka, ktorá sa v lete postará o krásu vašej záhrady. Zaujme pozornosť vďaka svojim dekoratívnym kvetom žltej farby s dĺžkou až 30 cm.

Fakľa je rastlina pochádzajúca zo strednej Ázie, kde rastie vo vysokých nadmorských výškach, ale aj u nás sa jej veľmi dobre darí. 

Kvitne od mája do júla a rastie do výšky 120 cm. Kvety sú vhodné aj na rez

Balenie obsahuje 1 ks hľuzy.

Čítaj viacShow less
2,71 € (s DPH)
Nemáme na sklade
Upozorni ma, keď bude dostupné
Odkaz:
2000432
Obľúbené
Popis

Fakľa je na pestovanie pomerne náročná. V prirodzenom prostredí je zvyknutá na priame slnko, sucho, cez zimu naopak na snehovú pokrývku a na jar na dostatok vlahy. Tieto podmienky je nutné jej zabezpečiť i pri pestovaní na záhrade, inak sa rastline nebude dariť. 

Hľuzy sa sadia na jeseň, ideálne v septembri. Je treba si pripraviť jamu hlbokú min. 30 cm a dať do nej dobrú drenáž, ktorá je základom úspešného rastu. Na dno sa dáva piesok, okolo hľuzy priepustná zemina a potom sa povrch opäť zasype pieskom. Výber zeminy je veľmi dôležitý, najviac musíte dbať na priepustnosť pôdy, ktorá nebude zadržovať vlhko. Rozhodne sa vyhnite rašeline alebo ílu. Voľte skôr ľahšie pôdy. Pre vývoj rastliny je totiž najdôležitejšie sucho v zime, je preto vhodné miesto okolo rastlín pokryť na zimu lístím alebo čečinou. Stanovisko vyberte slnečné, bez tieňa stromov alebo krov.

Na jar potrebuje rastlina viac vody, tú v prirodzených podmienkach získava z topiaceho sa snehu. V tejto dobe dochádza k rýchlemu rastu, objavujú sa dlhé stvoly a bohaté kvetenstvo. V letných mesiacoch naopak doprajte rastline sucho.

Rastliny môžete nechávať na stanovisku po dobu niekoľkých rokov. Po 2 – 6 rokoch rastlinu po zatiahnutí vyberte, hľuzy rozdeľte a opäť v septembri vysaďte. Rastliny sa tým značne posilnia. Pri delení rastlín buďte veľmi opatrní, hľuzy sú krehké a ak by došlo k narušeniu hlavných výbežkov, iné by nenarástli a rastlina by uhynula.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
2000432

Dátový hárok

Výška
100 - 150 cm
Farba kvetu
Žltá
Doba kvitnutia
Júl
Jún
Kvitnúce na jar
Máj
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
November
Október
September
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Balenie cibuľovín
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
Súvisiace produkty

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa