Naše produkty

Ibiš lekársky - Althaea officinalis - semená ibišu - semiačka - 18 ks

1002312

Nový produkt

Mnohí z nás poznajú Ibiš čiže Ibis ako liečivú rastlinu. Pri suchom kašli sa z listov varí čaj. Okrem svojich liečivých účinkov sa ibiš pestuje ako zelenina. Listy ibišu sa môžu používať podobne ako špenát. Listy slúžia ako krásna dekorácia jedla, zároveň sa dá aj konzumovať.

Balenie s hmotnosťou 0.04 g obsahuje približne 18 semien.

Viac detailov

0,69EURs DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

To najzaujímavejšie na rastline ibiš sú jej korene. Korene sa dajú buď variť alebo priamo opekať. Majú potom ľahko sladkastú chuť. Dokonca ak zmiešame jeho korene s cukrom, dajú sa z nich vytvoriť cukríky známej pod názvom marshmallows - gumové cukríky.

Ako na pestovanie ibišu zo semien? Ibiš = Ibis je rastlina, ktorej vyhovuje klíčenie v chlade.Vysievať môžeme priamo na záhon do riadkov 45 - 60 cm, pričom vzdialenosť riadku by mala byť 20 - 30 cm. Najlepšie je ju zasadiť na jeseň von, rastlina je mrazuvzdorná. Na jar klíčia semená nepravidelne. Po zbere koreňov sa odrezávajú koreňové hlavice s pukmi, po prezimovaní v pivnici sa vysádzajú na jar priamo na záhon v spone 45 x 45 cm. Môže sa tiež stať, že semená vyklíčia až ďalší rok. Nevyhadzujte teda semienka predčasne! Rastlina kvitne v letných mesiacoch a ide o viacročnú rastlinu. Preferuje dobrú humóznu pôdu a dostatok svetla.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu