Naše produkty

Taka veľkokvetá - Tacca chantrieri - semená taky - 3 ks

1000731

Nový produkt

Taka chantrieri, nazývaná Batman, netopieria rastlina, pochádza z lesov z juhovýchodnej Ázie. Jej prirodzeným prostredím sú vlhké lesy a miesta blízko vodných tokov.

Táto trváca rastlina kvitnúca zaujímavými kvetmi sa dá pestovať ako izbová rastlina. Farba kvetu sa pohybuje od čiernej cez fialovú až po tmavohnedú. Kvet pri troche fantázie pripomína kolibríka či netopiera.

Plody sú podlhovasté, sýto oranžové až tmavočervené.

Balenie obsahuje 3 ks semien.

Viac detailov

2,08 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Pestovanie tejto rastliny zo semien nie je práve ľahká úloha, klíčenie je totiž veľmi pomalé a rastlina potrebuje značné množstvo starostlivosti. Odmenou vám ale bude naozaj prekrásna rastlina.

Najskôr si pripravte väčší pohár a do neho spravte zo špajdle alebo drobných vetvičiek priepustný rošt. Na ten dajte niekoľko papierových vreckoviek alebo buničinu a na takto pripravené miesto vysejte semienka. Na výsev dajte ďalšiu vrstvu vreckoviek, výsev navlhčite a pohár prekryte fóliou, do ktorej urobte otvory. Výsev nesmie nikdy vyschnúť, ale semienka taktiež nesmú byť ponorené vo vode. Pohár dajte na teplé miesto, úplné slnko. Doba klíčenia môže byť 2 mesiace, ale aj až 1 rok. Buďte preto trpezliví.

Kritický moment pri pestovaní nastáva vo chvíli, keď vyklíčené semienka presádzate do bežného pestovateľského substrátu. Hrozí totiž ich napadnutie plesňami a pod. Využije substrát pre orchidey či iné rastliny, zmiešajte ho s jemnou kôrou, a trochou kvalitného kompostu. Substrát odporúčame spariť v mikrovlnnej rúre.

Vhodným miestom pre pestovanie je polotieň v skleníku, kde dosiahnete vlhkú klimu. V bežnom domácom prostredí sa rastlina pestuje zriedka a jej kvalita nedosahuje také výsledky. Vegetačné obdobie je od apríla do novembra V tom čase by rastlina mala byť na teplom mieste, pravidelne by ste ju mali zalievať a hnojiť. Každý rok je vhodné rastlinu presadiť do väčšieho kvetináča. Rastlinu chráňte pred priamym slnkom.

Na zimu taku premiestnite do miestnosti s teplotou 15 – 18 °C. Zálievku obmedzte a hnojenie úplne vynechajte.

Neodporúča sa priamy postrek listov.

 
Dátový hárok
Farba kvetuHnedá, Čierna, Fialová
Doba kvitnutiaApríl, Máj, Jún, Júl, August, September, Október, November
Farba ploduČervená, Oranžová
OdrodaNehybridná
PestovanieV interiéri - dnu
StanoviskoPolotienisté
Výsev/výsadbaCeloročne
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu