Naše produkty

Ginko dvojlaločné - Ginkgo Biloba - semená - 2 ks

1001008

Nový produkt

Ginko dvojlaločné je asi najstaršia rastlina našej planéty. Ide o tradičnú čínsku liečivú rastlinu - strom, ktorý sa prirodzene vyskytuje v oblasti Číny. Vo východnej Ázii je považovaný za posvätný strom.

Ide o unikátnu rastlinu, ktorá je veľmi odolná voči škodcom a chorobám. Používa sa na zlepšenie pamäte a koncentrácie, nedokrvenie dolných končatín, pri Alzheimerovej chorobe, udržuje sviežeho ducha.

Rastlina je plne mrazuvzdorná.

Balenie obsahuje 2 ks semien.

Viac detailov

1,87 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Výsev semien je možný po celý rok. Najskôr narušte obal semena napr. nožom či pilníkom. Potom semená namočte na 24 hodín do vody. Semená vložte napr. do chladničky na 30 dní, v piesku či vo vate a spravte tzv. studenú stratifikáciu. Priebežne kontrolujte, či semienka nehnijú alebo nie sú príliš suché. Potom semená vysejte do hlinito-piesčitého substrátu. Doba klíčenia je približne 3 týždne.

Po zapustení koreňa a vyhnaní zeleného výhonku sadeničku presaďte do záhradného substrátu s prímesou piesku. Sadeničky vyžadujú min. 10 hodín denného svetla.

Stanovisko by malo byť slnečné či polotieň. Substrát by mal byť priepustný a suchší. Rastlina dobre zvláda málo výživné pôdy, ťažké ílovité, i priemyslom znečistené prostredie. Jediné, čo jej nevyhovuje, je príliš vlhká alebo stále premáčená pôda.

Pri pestovaní ginka počítajte s dostatkom miesta, pretože strom môže dorastať do výšky až niekoľkých metrov. Priemerný ročný prírastok je okolo 30 cm, ale rast môže byť i veľmi nepravidelný. Plody sa objavujú až vo veku 35 rokov.

 

 
Dátový hárok
Výškaviac ako 200 cm
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné, Polotienisté
Výsev/výsadbaCeloročne
MrazuvzdornosťÁno
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu