Naše produkty

Pepino - Solanum muricatum - semená - 5 ks

1001841

Nový produkt

Pepino je trváca rastlina pôvodom z Peru, dosahuje výšku 30 – 50 cm. Najskôr je rastlina vzpriameného vzrastu, ale vzhľadom k väčšiemu množstvu plodov sa neskôr stáva poliehavá či previsnutá.

Kvety sa objavujú v júli a sú bielo-fialové.

Plody sú oválne, s hladkou šupkou, a dozrievajú od zelenej až do žlto-oranžovej farby s pozdĺžnymi pruhmi. Plody dozrievajú najčastejšie koncom augusta, majú sladkú chuť a sú veľmi šťavnaté. Obsahujú veľké množstvo vitamínu C. Konzumujú sa olúpané v surovom stave, alebo sa pridávajú do šalátov, zaváranín a  pod.

Rastlina nie je mrazuvzdorná. 

Balenie obsahuje 5 ks semien.

 

Viac detailov

1,78 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Výsev semien sa robí od konca februára do apríla. Doba klíčenia je 20 – 30 dní pri teplote 18 – 24 °C. Pepino sa najčastejšie pestuje v skleníku alebo v interiéri, ale vyhovuje mu i vonkajšie pestovanie v nádobách. Všeobecne sa neodporúča vysádzať rastliny priamo na záhon. Zle znášajú nízke teploty a vonku by ste ich mohli nechať len krátko. Pestovanie vo vonkajších nádobách vyžaduje veľké množstvo zálievky a časté hnojenie.

Stanovisko musí byť slnečné, ale nie na priamom slnku, a dobre chránené.

Substrát pre tieto rastliny by mal byť sparený, humózny a dostatočne výživný. Rastlinám vyhovuje prídavok granulovaného hnojiva, preležaného kompostu alebo rašeliny. Do nádob sa odporúča dať dostatok drenáže z keramzitu alebo štrk do výšky aspoň 3 – 4 cm. Rastliny potrebujú neustále vlhký substrát, je dobré ich pestovať napr. v samozavlažovacích nádobách.

Pokiaľ budete rastliny hnojiť, čo sa odporúča počas vegetácie v pravidelných intervaloch 1 x za 10 dní, používajte hnojivá s vyšším obsahom fosforu a nižším obsahom dusíka, ktorý by mohol potlačiť kvitnutie.

Rastlinu je nutné nechať prezimovať vo vnútri pri teplote min. 15 °C. I v tejto dobe je treba rastliny pravidelne polievať. Ak je rastlina dobre zazimovaná, bude plodiť niekoľko rokov.

 
Dátový hárok
Výška40 - 60 cm
Farba kvetuBiela, Fialová
Doba kvitnutiaJúl
Farba ploduZelená, Oranžová, Žltá
PestovanieV interiéri - dnu, V exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaMarec, Apríl, Február
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

30 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu