Naše produkty

Jablčník obyčajný - Marrubium vulgare - semená Jablčníka - semiačka - 12 ks

1000602

Nový produkt

Jablčník obyčajný je liečivá trváca bylina pochádzajúca pôvodne zo Stredomoria. Rastlina Jablčník dorastá do výšky medzi 30 až 70 cm. Jablčníková vňať obsahuje horčiny, silice, saponíny a živice, ktoré majú široké využitie v ľudovom liečiteľstve. Pôsobí kladne na naše dýchacie cesty, napomáha liečiť aj srdcové neurózy či má aj laxatívne účinky.

Viac detailov

0,69EURs DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Kvety Jablčníka obsahujú mhoho medu, preto je obľúbený aj u včelárov. Celá rastlina príjemné vonia po jablkách, preto sa rastline hovorí Jablčník.

Ako pestovať Jablčník obyčajný zo semien?

Dopestúvame si ho z priamej sejby na jeseň - začiatkom októbra alebo na jar. Osivo vysievame do riadkov vzdialených 40 až 50 cm a v riadkoch asi 5 cm, do hĺbky 2 cm. Jablčník obyčajný potrebuje na správny rast priepustnú pôdu a veľa slnka. Klíčivosť je pomerne vysoká, semená sa vysievajú 30 cm od seba. Jablčník sa obvykle pestuje vonku, ale dá sa pestovať aj ako izbová rastlina, potom pekne vonia celý interiér. Mladá kvitnúca vňať sa odrezáva v letných mesiacoch viac krát do roka, nesmie sa nechať prekvitnúť 

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť GLS, Zásielkovňa, DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu