×

Kategórie

Javor jasanolistý - Acer negundo - semena javora - 12 ks

×

Javor jasanolistý je krásny, rýchlo rastúci listnatý strom, ktorý dorastá do výšky len okolo 15 metrov a dožíva sa priemerne 60 rokov veku.

Je endemitom Severnej Ameriky. K svojmu úspešnému rastu potrebuje len dostatok svetla, inak je odolný voči mrazu aj suchu.

Javor jasanolistý je teda možné pestovať vo vonkajších záhradách ako okrasnú drevinu ako aj interiérový bonsaj.

Čítaj viacShow less
1,60 € s DPH
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1001242
Obľúbené
Popis

Semená javora je nutné najprv namočiť na 24 hodín do teplej vody. Potom nasleduje studená stratifikácia vo vlhkom piesku či rašeline v chladničke, a to po dobu 1–3 mesiacov, tvrdšie semená aj dlhšie. Semená sa potom vysievajú do hĺbky 1 cm. Doba klíčenia je približne 1–2 mesiace pri teplote 18–24 °C.

Javoru vyberte svetlé stanovište bez priameho slnečného svitu a chránené pred vetrom.

Pôda by mala byť ľahká, priepustná, s prímesou rašeliny. Vhodné je primiešať aj odležaný kompost. Na dno nádoby, v ktorej budete stromček pestovať, dajte dobrú drenáž, a na povrch potom krytie napr. z drvenej kôry. Javoru rozhodne nebudú vyhovovať vápenaté pôdy.

Zálievka by mala byť pravidelná – bez preschnutia a premokrenia substrátu. Prihnojovať môžete rastliny na jar hnojivom s obsahom dusíka, v lete potom skôr s obsahom železa.

Na zimu nie je nutné rastliny upratovať, ale odporúča sa obaliť kvetináč fóliou či jutou alebo do vyššej nádoby nasypať drvený polystyrén. Pokiaľ čakáte veľké mrazy, potom rastline neuškodí ani zakrytie netkanou textíliou. Aj napriek zime je potrebné rastliny občas zaliať.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001242

Parametre

Výška
100 - 150 cm
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Áno
Vegetačné obdobie
Trvalky
Odroda
Nehybridná
Mohli byste ešte potrebovať
7,97 € s DPH
Altela je pasívny pomocný prípravok, ktorý zamedzuje vzniku a rozvoju bakteriálnych a hubových chorôb rastlín. Je určený najmä na ošetrenie zemiakov, zeleniny, jahôd, ovocných stromov a vínnej révy. Prípravok obsahuje...
2,99 € s DPH
Sírne knôty sa využívajú na sírenie skladových priestorov alebo nádob. Sírenie je dezinfekčný postup, pri ktorom sú zničené zárodky plesní a iné mikroorganizmy. Zaistí tak dlhšiu trvanlivosť uskladnenej úrody v...
4,34 € s DPH
Biomin Hnojivo na rododendrony, azalky a vresy je výdatné organominerálne hnojivo, ktorého významnou zložkou je drvená rohovina. Táto prírodná surovina je zvlášť cenená pre obsah ogranicky viazaného dusíka, ktorý sa...
Nedávno prezerané

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa