Naše produkty

Dulovec - Chaenomeles Japonica - bonsaj - semená dulovca - 5 ks

1000509

Nový produkt

Dulovec je opadavý tŕňový ker pochádzajúci z horských a podhorských oblastí ostrovov v Japonsku. Je to husto rozvetvený ker dorastajúci do 1 metra, na šírku až do 3 m, s vajcovitými listami s bronzovým nádychom. Tento ker krásne rozžiari a ozdobí záhradu nádhernými kvetmi v lososovej až červenej farbe, ktoré sa objavujú koncom apríla a začiatkom mája.

Plodom sú guľovité žltozelené malvice jablkového tvaru, ktoré sú síce jedlé, ale k samostatnému pojedaniu sa vďaka kyslej chuti príliš nehodia. Dozrievajú na jeseň v októbri. Pridávajú sa však do najrôznejších pokrmov ako dochucovadlo (do džemov, sirupov).

Tento ker sa hodí do záhrady ako solitér alebo sa využíva na tvorbu živých plotovKry sú vysoko mrazuvzdorné, bezproblémovo znášajú poklesy teploty až do -26 °C.

Rastlina je vhodná na pestovanie a tvarovanie aj ako bonsaj.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Viac detailov

2,47 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Semená dulovca sa cez zimu stratifikujú vo vlhkom piesku v chladničke alebo v pivnici, min. po dobu 30 dní. Na jar sa sejú do rašelinových kvetináčov, v ktorých môžete vzídené sadeničky vysadiť priamo na záhon. Dulovec japonský vysádzajte aspoň 50 cm od seba, jedná sa o pomerne rozložitý ker.

Rastlina vyžaduje slnečné a chránené stanovisko. Na pôdu je nenáročná. Vyhovujú jej vápenaté, prípadne i kamenistejšie pôdy, ktoré sú dobre priepustné a majú neutrálne alebo mierne kyslé pH.

Dulovec vyžaduje pravidelnú zálievku a hnojenie. Naše klimatické podmienky mu vyhovujú, nie je nutné ho na zimu uskladňovať. Odporúča sa ale rastline dopriať prikrývku z čečiny alebo lístia.

 
Dátový hárok
Výška100 - 150 cm
Farba kvetuČervená, Oranžová
Doba kvitnutiaMáj, Apríl
Farba ploduZelená, Žltá
PestovanieV exteriéri - vonku
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaMáj, Apríl
MrazuvzdornosťÁno
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

7 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu