Naše produkty

Kakaovník pravý - Theobroma cacao - semená Kakaovníka - semiačka - 5 ks

1000316

Nový produkt

Rastlina Kakaovník je stálezelený strom, pochádzúci z tropických oblastí Ameriky. Je veľmi dobre známy predovšetkým vďaka svojim plodom - kakaovým bôbom, ktoré sú využívané predovšetkým na výrobu kakaového masla. To sa jednak používa na výrobu čokolády, ale jeho pozotivné účinky sú overené v kozmetických prípravkoch.

Viac detailov

2,61EURs DPH

Tovar momentálne nie je na sklade
 
Viac informácií

Plody kakaovníkov sa najprv nadrtia na prášok a potom sa z toho urobí maslo. Z tejto rastliny je tiež možné pripraviť zaváraniny. Rastlina Kakaovník má polodlhé lesklé zelené listy, ktoré sú zo začiatku ľahko červené. Drevo tejto rastliny je žlté až červené a strom vo svojej domovine dorastá až do výšky okolo piatich metrov.

Ako pestovať kakaovník zo semiačok?

Semienka kakaovníka vysievame do pestovateľského substrátu alebo do tzv. sadbovacíh zakoreňovačov, ktoré tiež máme v ponuke. Kvetináč so semiačkami postavíme do izbového skleníčku alebo fóliovníka. Pokiaľ toto nemáme k dispozícii, môžeme kvetináč prikryť fóliou. Dôležité však je do fólie spraviť dierky na vetranie. Kakaovník potrebuje na svoj rast hlavne vlhkosť a teplo. Kvetinu môžeme postaviť na slnko, pozor len, aby sa jej nespálili listy.

 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť DHL alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

1 ďalšie produkt v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Menu