Naše produkty

Súvisijace články

Ferokaktus - Ferocactus chrysacanthus - semená - 6 ks

1000714

Nový produkt

Ferokaktusy sú valcovité alebo krátke guľaté kaktusy, ktoré sa najčastejšie vyskytujú v Mexiku a v južných štátoch USA, kde tvoria absolútnu dominantu krajiny, pretože môžu dorastať až do výšky 4 m. Jednotlivé vetvy kaktusu sú obrastené pevnými a veľkými ostrými tŕňmi, ktoré môžu nebezpečne poraniť. Niekedy majú až 20 cm.

Na temeni kaktusu vyrastajú púčiky, ktoré následne rozkvitajú. Kvety majú žltú, červenú alebo fialovo-ružovú farbu a tvar trúbky. Z kvetov vznikajú plody, ktoré sú dužinaté, majú tvar ako banán alebo oblička, pričom ich koniec je zúžený. V týchto plodoch nájdeme veľa semien, ktoré môžeme opätovne vysadiť.

Balenie obsahuje 6 ks semien.

Viac detailov

2,13 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Výsev semien kaktusov sa robí od marca do apríla. Najvhodnejšie je využiť špeciálny substrát alebo zmiešať piesok so zeminou v pomere 2:1. Semená vysievajte na povrch substrátu. Výsev dajte na svetlé miesto bez priameho slnečného svitu a zaistite semienkam teplotu min. 25 °C. Ideálne je predpestovanie v miniskleníku.

Kaktusy k úspešnému rastu potrebujú teplo a svetlo, pravidelnú zálievku a čerstvý vzduch. Vyrastené rastliny môžete letniť vonku a na zimu ich premiestniť do chladnej miestnosti. Cez zimu môžu mať svetlo, ale aj tmu. Dôležitá je teplota v rozmedzí 5 – 12 °C.

Vo vegetačnom období kaktusy pravidelne polievajte, postačí 1 x za týždeň. Vodu nechajte vsiaknuť do substrátu a prebytočnú vodu zlejte. Týmto rastlinám nevyhovuje pravidelná mierna zálievka (radšej 1 x týždenne väčšie množstvo vody) a ani dlhodobé sucho. Problémom pri pestovaní kaktusov je skutočnosť, že zlé podmienky nebývajú na rastline dlho vidieť, a pokiaľ sa sucho či iné nevhodné pestovateľské podmienky prejavia, je zvyčajne už neskoro.

Kaktusy môžete občas aj prihnojovať. Pokiaľ ich ale pravidelne presádzate, tak si dostatok živín vezmú z čerstvého substrátu. V opačnom prípade im postačí hnojenie 3 x v priebehu vegetácie.

 
Dátový hárok
Farba ploduŽltá, Červená, Fialová, Ružová
PestovanieV interiéri - dnu
StanoviskoSlnečné, Polotienisté
Výsev/výsadbaMarec, Apríl
MrazuvzdornosťNie
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

5 ostatných produktov v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Súvisijace články

Pestovanie kaktusov nie je náročné,...

Kaktusy sú nenáročné a veľmi vďačné rastliny

Menu