×

Kategórie

Opuncia - Indiánske figy - Opuntia compressa - semená - semiačka - 7 ks

×

Opuncia je mrazuvzdorný kaktus, ktorý sa aj u nás dá pestovať celoročne vonku, pôvodne však pochádza z oblastí od Kanady až po ohnivú zemi. Opuncia plodí ľahko červenkasté plody sladkej chuti a rastúce na konci oválnych plochých listov s tŕňmi.

Čítaj viacShow less
3,08 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1000833
Obľúbené
Popis

Z plodov je možné konzumovať len dužinu, pretože pokožka plodov je pokrytá drobnými chĺpkami, ktoré sú pre s nestráviteľné. Preto sa musí poriadne pred konzumáciou očistiť.

Opuntia má široké využitie. Buď sa dajú konzumovať  plody ešte čerstvé, alebo je tiež vhodná na prípravu džúsov či alkoholických nápojov. Opuncia sa tiež používa ako umelé sladidlo.


Ako vypestovať Opunciu zo semien?

Najprv semienka namočíme na 2 až 3 dni do vody. Potom semienka pripravené na vysiatie. Vysievame ich na povrch substrátu pre kaktusy. Doba klíčenie je individuálna, môže trvať jeden až dva mesiace.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1000833

Parametre

Mrazuvzdornosť
Áno
Mohli byste ešte potrebovať
0,86 € (s DPH)
Kvetináč Roma terakota - d14 x 11 cm - 1 ks Terakotovo sfarbený plastový kónický kvetináč s kruhovým pôdorysom. Kvetináč má pod okrajom širší zvislý lem zakončený širším okrajom ohnutým smerom von. Môžete ho použiť...
Related articles
Nedávno prezerané

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa