×

Kategórie

Egrešovec hranatý - Averrhoa bilimbi - semená egrešovca - 5 ks

×

Egrešovec hranatý - Bilimbi je vždyzelený, široko a nízko rozkonárený strom, dorastajúci v domovine do výšky 10 m. Najviac je pestovaný v Latinskej a tropickej časti Ázie. U nás sa pestuje ako izbová rastlina.

Listy sa podobajú nášmu agátu, sú dlhé až 60 cm. Má škoricovo hnedo sfarbenú kôru. Kvety vo veľkých množstvách vyrastajú v metlinách priamo z kmeňa alebo z hrubých konárov. Majú zelený kalich a červené až fialové korunné lupienky

Plody tvarom a veľkosťou pripomínajú plody našej uhorky. Farba plodov je v čase zrelosti zelená so žltým nádychom. Ich dužina má pevnú konzistenciu. Je šťavnatá a má veľmi kyslú chuť, má vysoký obsah kyseliny šťaveľovej. Príliš kyslé plody sa konzumujú po varení s cukrom, pripravujú sa z nich sirupy, čatní a marmelády. Sirupy a nálevy z listov sú účinné proti kašľu. Kaša z listov osoží pri reume a ekzémoch.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Čítaj viacShow less
2,57 € (s DPH)
Nemáme na sklade
Upozorni ma, keď bude dostupné
Odkaz:
1003524
Obľúbené
Popis

Egrešovec je pestovateľsky pomerne nenáročná rastlina a v domácom prostredí ju môžete pestovať a vysievať prakticky celoročne. Semená sa vysievajú na bežný substrát, ktorý môže byť zjemnený perlitom alebo pieskom. Semienka len jemne zahrňte zeminou. Klíčenie trvá cca 3 – 6 týždňov pri teplote 25 – 30 °C.

Dôležité je vybrať rastlinke správne miesto na pestovanie – mladé rastliny sú veľmi citlivé na presádzanie a aj na chemické postreky. Stanovisko by malo byť celoročne dostatočne slnečné a teplé. Pri poklese teplôt pod 18 °C karambola zväčša uhynie. Ideálna teplota je 22 °C a vyššia. Rastline neprospieva ani striedanie sucha a vlhka, vetranie atď. Taktiež letnenie tejto rastliny je vylúčené, pretože ani cez leto u nás nie sú vhodné podmienky pre pestovanie vonku. Ak máte k dispozícii skleník alebo fóliovník, môžete rastlinku dať cez leto tam.

Pôda by mala byť kyprá a bohatá na živiny. Vhodná je napr. zmes rašeliny, piesku a kompostu.

Egrešovec pravidelne hnojte (cca 4 x ročne) a doprajte jej pravidelnú zálievku tak, aby koreňový bal úplne nevyschol. Vyšší prísun vody poskytnite rastline len v čase zrenia plodov.

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1003524

Parametre

Výška
150 - 200 cm
viac ako 200 cm
Farba kvetu
Fialová
Červená
Farba plodu
Zelená
Žltá
Pestovanie
V exteriéri - vonku
V interiéri - dnu
Stanovisko
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Nie
Vegetačné obdobie
Trvalky
Zákazníci, ktorí si kúpili tento produkt, si ešte kúpili
1,04 € (s DPH)
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/524-juky Juka rupicola patrí medzi jeden z najmrazuvzdornejších druhov rodu Yucca. Pochádza z Kanady. Obvykle dorastá do výšky 120 cm....
2,53 € (s DPH)
Tovar už nemáme v ponuke, náhradu nájdete tu: https://www.osiva-semena.sk/38-bananovnik Banánovník ružový je zakrpatený okrasný druh banánovníka. Vytvára nádherné ružové kvety s oranžovými tyčinkami a veľké strakaté...
Čo ešte môžete potrebovať?

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa