×

Kategórie

Katalpa severná - Catalpa speciosa - semená katalpy - 8 ks

×

Katalpa severná, alebo tiež Katalpa nádherná je krásny listnatý opadavý strom, ktorý sa od ostatných odrôd líši predovšetkým svojim vzrastom. Katalpa severná dorastá totiž do výšky 10–20 cm.

Listy sú veľké zelene zafarbené, srdcovitého tvaru. Strom kvitne v priebehu júna a júla bielymi kvetmi, ktoré vyrastajú v latách. Plody katalpy sú dlhé a úzke kapsuly, ktoré môže mať dĺžku až 45 cm

Tento nenáročný strom pochádza z Ameriky, avšak veľmi dobre sa mu darí aj v našich podmienkach. V okrasných záhradách sa stáva stále viac populárny. 

Čítaj viacShow less
1,67 € (s DPH)
Odošleme dnes alebo nasledovný pracovný deň
Na sklade
Odkaz:
1001049
Obľúbené
Popis

Pred samotným výsevom je potreba semená namočiť do teplej vody na 12–24 hodín. Semená potom vložte do vrecúška s vlhkým pieskom a uložte ich do chladničky na 3–4 týždne, urobíte tým tzv. studenú stratifikáciu. Semená neskôr vysejte do výsevného substrátu do maximálnej hĺbky 1–2 mm. Substrát udržujte stále vlhký. 

Stanovište volíme svetlé a teplé, ale nie na priamom slnku. Semená začnú klíčiť približne za 1–2 týždne v závislosti na pestovateľských podmienkach. 

Mladé rastliny sú náchylné na chlad, preto odporúčame na zimu rastliny zakryť, prípadne ich vysadiť na konečné stanovisko až po posledných mrazoch. Katalpy sú nenáročné na pestovanie. Vyhovuje im slnečné, polotienisté aj tienisté stanovisko, avšak na slnečnom stanovisku viac a rýchlo kvitnú. Pôda môže byť kyslá, neutrálny a zásaditá, jednoducho akákoľvek, ktorá bude udržovať vlhkosť a nebude vysychať. 

Čítaj viacShow less
Detaily produktu
1001049

Dátový hárok

Výška
120 a viac
Farba kvetu
Biela
Pestovanie
V exteriéri - vonku
Stanovisko
Polotienisté
Slnečné
Výsev/výsadba
Celoročne
Mrazuvzdornosť
Áno
Súvisiace produkty

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Kliknutím zobrazíte viac produktov.
Neboli nájdené žiadne výrobky.

Menu

Vytvorte si bezplatný účet na ukladanie obľúbených položiek.

Prihlásiť sa