Naše produkty

Súvisijace články

Minikiwi - Actinidia arguta - semená minikiwi - 5 ks

1002852

Nový produkt

Minikiwi je drevitá lianovitá trváca rastlina, pochádzajúca z Číny alebo Japonska. Minikiwi čiže trpasličie kivi je vysoko odolná rastlina, vhodná na pestovanie v našich podmienkach.

Minikiwi je mrazuvzdorná rastlina, mrazy na Slovensku prežije bez problémov. Rastlinu môžeme pestovať aj ako izbovú rastlinu, ale pokojne ju môžeme mať po celý rok vonku. Minikiwi rastie veľmi rýchlo, dokonca sa hodí aj ako ochrana proti slnku na terasy či pergoly.

Kvitne od mája do júna bielymi kvetmi a jej plody dozrievajú v septembri a októbri. Veľkostne sú plody o niečo väčšie než egreš, majú zelenú jedlú šupku, ktorá postráda pre kiwi typické chĺpky.

Kiwi je cenené hlavne pre svoj extrémne vysoký obsah vitamínu C.

Balenie obsahuje 5 ks semien.

Viac detailov

1,73 €s DPH

Na sklade

- +

 
Viac informácií

Semená kiwi je nutné predpestovať. Vysievajú sa do spareného substrátu pre rastliny zo Stredomoria. Doba klíčenia je 4 – 6 týždňov pri teplote 18 – 22 °C. Pred výsevom sa odporúča spraviť stratifikáciu počas 1 – 2 mesiacov.

Von môžete sadeničky presadiť prakticky kedykoľvek. Čím rozvinutejší je koreňový systém rastliny, tým viac sa jej bude dariť. Kiwi má rada slnečné stanovisko, chránené pred vetrom. Pestuje sa vždy s oporou, lebo sa jedná o lianovitú rastlinu. Rastliny sa sadia do vzdialenosti min. 1 m od seba a vždy je nutné pestovať viac rastlín z dôvodu vzájomného opelenia.

Pôda by mala byť dostatočne hlboká, priepustná, jemne kyslá a bohatá na živiny. Je vhodné pôdu vopred pripraviť a zapraviť do nej kompost či hnoj do hĺbky až 60 cm.

V období vegetácie je vhodné rastliny prihnojovať CereritomNPK alebo dusíkatými hnojivami. Dbajte aj na pravidelnú zálievku bez premokrenia pôdy.

Pokiaľ budete chcieť rastlinu spraviť rez, urobte tak až u minimálne trojročných rastlín. Plody dozrievajú na jednoročných výhonkoch, preto je vhodné odrezávať len už odplodené výhonky.

Kiwi možno cez zimu nechať vonku. Je však vhodné dopriať rastlinám dostatočnú prikrývku a prípadne celé rastliny prekryť netkanou textíliou.

 
Dátový hárok
Výška150 - 200 cm, viac ako 200 cm
Farba kvetuBiela
Doba kvitnutiaMáj, Jún
Farba ploduZelená
PestovanieV exteriéri - vonku, V interiéri - dnu
StanoviskoSlnečné
Výsev/výsadbaCeloročne
MrazuvzdornosťÁno
Vegetačné obdobieTrvalky
 
Doprava a platba
 
Doprava
Dopravná spoločnosť Slovak Parcel Service, Zásielkovňa, IN TIME alebo Slovenská pošta
 
Platobné metódy
Dobierka, platobnou kartou či bankovým prevodom
 
Garancia kvality
Záruka vrátenia peňazí do 14 dňov

Doplnky

1 ďalšie produkt v rovnakej kategórii

Naposledy zobrazené

Zákazníci, ktorí kúpili tento produkt, kúpili tiež:

Súvisijace články

Menu